Wpis z mikrobloga

#150perfum #perfumy 116/150

Valentino Very Valentino for Men (1999)

Są takie zapachy nad którymi strasznie ubolewam, że nie są mocniejsze i nie chodzi mi już nawet o same parametry, ale o brak tego czegoś co mogłoby podkreślić całokształt kompozycji. Taki właśnie jest Very Valentino, który ma wiele żeby móc stać zapamiętany, ale jednocześnie, któremu czegoś brakuje by wynieść się ponad inne mainstreamowe wypusty. Dziś Very Valentino jest już dawno wycofany z produkcji, jego ceny powoli zaczynają rosnąc a mimo to fanów swoich ciągle ma, pewnie niektórzy z nich to dawni posiadacze Dolce & Gabbana By, które ponoć ten ma trochę przypominać.
Perfumy te powstały w okresie kiedy na topie chwilowo były typowo włoskie, słodkie tytoniowe perfumy takie jak właśnie Dolce & Gabbana By, które jest już ikoną i za 100 ml, którego płaci się obecnie nawet i ponad 1000 zł! Lista składników obu perfum jest faktycznie łudząco podobna więc może coś być na rzeczy. Z mojej kolekcji, jedynym zapachem, który przypomina Very Valentino jest Trussardi L'Uomo a jego też łączy się z Zebrą od D&G. PięVery Valentino to przede wszystkim piękny, lekko słodki tytoń. Nie jest miodowy i duszący jak np. w Chergui bo ta słodycz jest bardzo subtelna, a sam zapach mimo tytoniowego brzmienia jest lekki i przyjemny z elementami żywicznymi i drzewnymi. Jest też wyraźnie świeży i delikatny. Lista składników jest bardzo bogata, są tam i ambra i i masa nut drzewnych, do tego nienachalna lawenda i ogromna ilość przypraw. Prawdziwe bogactwo. Zapach bardzo ciekawy ale posiadający niestety ubogie parametry przez co słabo nadaje się na wieczorne wyjścia, a szkoda, bo ma do tego aspiracje. Pozostaje go więc używać do bliskich, intymnych kontaktów, idealny na randki w domu czy przed samym bolcowaniem. Jak przystało na typowe włoskie pachnidło z lat 90tych jest świetnie odbierany przez kobiety, szkoda tylko, ze zauważalny będzie już z bardzo bliskiej odległości, chociaż mi udało się w biurze ze dwa razy dostać komplement co oznacza, że skinscent to jednak nie jest. Komu się spodoba? absolutnie każdemu kto gustuje we włoskich perfumach - Moschino Uomo?, D&G The One, D&G Masculine, D&G By Man, Trussardi L'Uomo itd. Na kobitkach też zrobi wrażenie bo to bardzo eleganckie i seksowne perfumy. Czasem trafi się na allegro w dobrej cenie, także warto sobie wklepać Very Valentino w obserwowaną frazę. Mi się go udało kupić calutką 30stke za śmieszne 7 albo 9funtów od nieświadomego sprzedawcy na brytyjskim ebayu :) Ciekawostką jest fakt, że mimo ciężkiej dostępności dostaje regularnie gratisowe próbki do zamówień od różnych sprzedawców i jakby je zliczyć to zebrałbym z 10-15 ml.

typ: spicy-woody
zapach: 7,5/10
trwałość: 6,0/10
projekcja: 5,0/10
podobne: Trussardi L'Uomo, Dolce & Gabbana By Man
cena: 400 zł za 100 ml
https://www.parfumo.net/Perfumes/Valentino/Very_Valentino_for_Men_Eau_de_Toilette
https://www.fragrantica.com/perfume/Valentino/Very-Valentino-for-Men-2582.html
Pobierz drlove - #150perfum #perfumy 116/150

Valentino Very Valentino for Men (1999)

Są...
źródło: comment_uMAMmRflyFczYrg86V2V6AEqFZm9lean.jpg
  • 12
Ciekawostką jest fakt, że mimo ciężkiej dostępności dostaje regularnie gratisowe próbki do zamówień od różnych sprzedawców i jakby je zliczyć to zebrałbym z 10-15 ml.


@dr_love: Ciekawe, też do dwóch przesyłek dostałem je jako próbki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zapach absolutnie nic ciekawego i powalającego, zwłaszcza po psiknięciu, aczkolwiek po kilkunastu minutach fajnie leży.