Wpis z mikrobloga

1/100

Od dzisiaj przez 100 dni będę codziennie wrzucał jeden polski rapowy klasyk. Kawałki będą tak dobierane, aby nikt kto siedzi w tej muzyce nie miał nawet cienia wątpliwości, czy to jest klasyk czy nie. Z założenia będę oscylował wokół roku 2000. Do każdego spróbuję napisać krótki komentarz odwołujący się do płyty na której się znajduje, artysty, czy okoliczności przy których zostawała wydawana płyta. Po co to robię? Ażeby chociaż jedna osoba mogła sobie nostalgnąć i powspominać stare czasy.

Zaczynamy kawałkiem którego przekazem niejeden coach by się nie powstydził. Singiel „Damy radę” wydany na płycie „We własnej osobie” w 2002 roku to jeden z tych kawałków który leciał chyba na każdym osiedlu w tym kraju. Do samego składu WWO jeszcze na pewno nie raz wrócimy. Sam album zdobył nominacje do Fryderyków, co było niezłym wyróżnieniem w tamtych czasach, kiedy media mówiły o rapie albo źle, albo wcale (w sumie czy coś się zmieniło od tamtej pory?). Produkcją zajął się francuski duet ze składu Soundkail, który kilka lat wcześniej wydał swój debiutancki w Prosto. Nie wiem jak wy, ale kiedy ja słyszę którykolwiek z wersów Sokoła, albo Jędkera z tego utworu to jestem w stanie wyrecytować resztę kawałka nawet obudzony o 3 w nocy. Pis joł.

Zapraszam do obserowania/czarnolistowania #rapwmirkopuszczam
#rap #polskirap #muzyka
  • 11
@Hold_My_Member: Absolutnie nie chcę zabrzmieć jak stary dziad który który narzeka na młodszych (chociażby dla tego, że sam mam dopiero niespełna 20 lat) ale myślę, że dobra inicjatywa zważywszy na to, że raz jakiś tam sentyment dwa większość kawałków teraz jest strasznie podobno do siebie a tutaj raczej będzie różnorodność.
@Macieeeej: Mordo wszystko spoko tylko, że Diox jest już klasykiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przypominam kto był jednym z filarów Hifi Bandy. Dopiero później stał się kasztanem aczkolwiek bardzo wybiórczo ale też później trafiały się spoko nuty.