Wpis z mikrobloga

Byłem dziś z Różową w salonie orange w celu wymiany karty SIM na nano SIM. Pan konsultant wziął od nas 25 złotych za wymianę, spytał na kogo z nas jest karta (przy czym nie spytał o żadne dane osobowe) oraz o numer telefonu. Dał nam nową kartę i o, tyle. Nie potrzebował żadnych danych poza numerem telefonu, no i może płeć odgadł ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tutaj moje pytanie: Też mogę sobie wejść do dowolnego salonu orange, poprosić o wymianę karty na jakiś losowy numer z orange i wyjdę z numerem tej osoby w kieszeni? Czy tylko mnie się wydaje, że coś nie halo? xD Wołam @OrangeEkspert

#orange
  • 21
@Sniper10200: No bez jaj, daliście starą, zarejestrowaną kartę, dostaliście nową. Po co miał was pytać o coś skoro wszystkie dane potrzebne miał w systemie ? Co do bezpieczeństwa- mieliście przecież działającą kartę !
@Clear: Nie, pracownik spytał tylko o numer telefonu oraz czy to numer mój czy różowej, zapewne sobie zerknął czy płeć się zgadza. Widocznie numer telefonu wystarczył mu, żeby poznać resztę. Po pół godzinie karta była już aktywna, a stara wyłączona. Natomiast jeszcze mała uwaga co do Twojej wypowiedzi - nawet jeśli przyjdę z kartą sim, to konsultant powinien chociaż poprosić o dowód w celu weryfikacji. Co jeśli mi ktoś ukradnie kartę,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Sniper10200: chyba miało być do @slaqer.

Skala naruszenia jest ciężka. W orange nie można wymienić kartę bez osobistej obecności. Nie można nawet na podstawie notarialnego upoważnienia (co wydaje się sprzeczne z prawem). Pracownik ma obowiązek przed wejściem na konto weryfikacji z dowodem osobistym pod groźba zwolnienia.
Dodam, ze według mojej wiedzy, procedura wymiany karty sim jest jeszcze zaostrzana.
@Sniper10200 zakładam że pin ma nowej też będzie :)
Może się mylę, biorę to na zdrowy rozsądek, nie było żadnych zmian na koncie, gość wszedl i wyszedł z kartą. Jestem pewny że nie mógłby sobie wyrobić karty z np. moim numerem. Choć,tak, czytałem że przez pomyłkę się zdążą że dwie osoby mogą mieć ten sam numer. Inna sprawa czy jest to zgodne z polityką Orange.