Wpis z mikrobloga

@tomek_27: nie, nikt spośród ponad 200 osób na tagu nie używa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
chyba że olejki do układania się są inne niż te zwykłe to sory :) - w każdym razie ja używam cpt fawcetta i jakoś niespecjalnie pomaga w układaniu, może za krótką mam jeszcze ale w kupie zbytnio całości nie trzyma
szczota pomaga w unikaniu łupieżu z brody

a właśnie jakiś mirek pytał
@tomek_27: kup sobie szczotkę z włosiem z dzika. Bardzo dobrze rozczesuje zarost. Nie spotkałem się jeszcze z olejkiem do układania tylko o wyłącznie. Wydaje mi się ze taki zwykły olejek do brody jak posmarujesz rano będzie okej. On zmiękcza zarost dzięki czemu tez lepiej będzie go ułożyć.
@tomek_27: coś bardzo tanio :P Sam kartacz to koło 70 zł :) Jeżeli myślisz o zapuszczeniu brody i chcesz ja mieć na stałe to już lepiej zainwestować więcej. Kup porządna szczotkę to Ci starczy na kilkanaście lat pewnie a znowu 60 to nie majątek ;) Ceny za olejki są bardzo różne. Ja kupuje po 50 od swojego barbera i mam spokój :)
coś takiego na początek się nada?


@tomek_27: znalazłem ten zestaw na allegro i w sumie może się nadać - włosie z dzika, kosmetyki ze składnikami ogólnie polecanymi do pielęgnacji zarostu. Ale mimo że daleki jestem od twierdzenia, że szczotka za pare złotych będzie #!$%@? od kartacza za niecałą stówę, to jednak wydaje mi się, że kupując na lata można wziąć coś markowego ;)
@tomek_27 ten zestaw na początek jest jak najbardziej spoko, sam używam olejku od By My Beard i jest ok, ma dosyć słodki zapach z nutami cytrusowymi. Ale przymierzam się już do zakupu czegoś z wyższej półki. Ten olejek jest dosyć tłusty i trochę się wchłania w brodę ale fajnie zmiękcza włosy i nie ma łupieżu. Także na początek myślę że jest wystarczający, cena jest naprawdę niska w porównaniu do innych.