Wpis z mikrobloga

@chudziutki: bo jestem po energetyce i nie ma po tym za bardzo fajnej pracy, dlatego odradzam generalnie ludziom studiowanie energetyki. A jak ktoś pyta o biblie energetyki to przypuszczam że albo się już w ten gówniany pomysł wplątał albo ma zamiar sie wplątać- stąd moje pytanie :)
@losBamberos88 a to w sumie nie jest tajemnica. Generalnie z tych co mam kontakt to 80% procent w szerokim tego słowa zawodzie. Są automatycy, są tacy co tylko szafy i samo podpinanie, pojedyncze osoby poszły do biur projektowych. Kilku do "państwowych" spółek różnej maści i rodzaju. Rynek, wydaje się że w tak wąskiej dziedzinie (jak ktoś ogarnia temat) to szuka specjalistów. Trzeba się tylko zdecydować na jedną konkretną rzecz. Podrazyc temat i
@nukerus: automatyk a stricte energetyk cieplny to dwie różne rzeczy. Podpinanie szaf to raczej elektrycy. Sami energetycy cieplni - kotły, turbiny, ogólnie nauka o pracy w elektrowni- to raczej słabe pieniądze. Niewiele ofert pracy i często za słabe pieniądze. Mnóstwo kolesiostwa. Dobra kasa tylko jeśli zdecydujesz się na wyjazdy z firmami na rozruchy instalacji energetycznych. Ale to życie na ciągłych walizach i bez życia prywatnego
@losBamberos88 pewnie racja jest gdzieś po środku ale nadal upierać się będę że kwestia zdobycia doświadczenia i lepsze pieniądze są dostępne. Czy to będzie kierownik Utrzymania Ruchu czy współpraca, a może i praca w UDT to inna kwestia. Jeżeli w nicku masz rocznik, to daje Ci ok 3-4 lat i wg. mnie powinieneś wpaść gdzieś wyżej. Reasumując: czy to energetyka czy elektrotechnika i czy specjalność OZE czy stare/modernizowane ecki to praca ciekawa,
@nukerus: odblokujesz PW to pogadamy.
Ja jestem zdania że energetyka to zgadza sie- stabilna praca i to bardzo, a pensje - w mniejszych miejscowosciach są stosunkowo dobre lub bardzo dobre, ale jak na duże miasta to słabiutko. No i trzeba dodać że dostanie się do tych wyzszych pensji to często wiele lat + łut szczęścia i znajomości, że będziesz miał możliwość wskoczyc gdzies wyżej.
No i sama praca jest oczywiście ciekawa,