Wpis z mikrobloga

Dostałam zalecenie żeby iść z dzieckiem do osteopaty. Kojarzy mi się to z jakimś znachorem i nie jestem przekonana do takiej wizyty. Czy macie jakieś doświadczenia/opinie na temat takiego typu leczenia? #medycyna
  • 24
  • Odpowiedz
@arc_tic: @Natna213: "Traktuje ona ciało ludzkie jako całość zarówno w aspekcie strukturalnym, jak i funkcjonalnym, zakłada ona, że organizm ludzki posiada zdolności do autoregulacji i przywracania homeostazy. Leczenie osteopatyczne jest więc ściśle powiązane z indukcją tychże mechanizmów"

Do tego opis jako medycyna niekonwencjonalna czyli "bez żadnych dowodów".

Wyjaśnij czemu nie mam racji?
  • Odpowiedz
@YoshiTurboMaster osteopatia to taki wysoki level fizjoterapii tylko zamiast zajmowania się tylko na rządami ruchu osteopaci rowniez pracują na narządach wewnętrznych i posiadają wiedzę co ma wpływ na coś. Np jeśli boli cię jakiś odcinek kręgosłupa może mieć to podłoże w twojej przepitej wątrobie. jest tam kilka nadinterpretacji które ciężko ogarnąć. Ale jako fizjoterapeuta mam duży szacunek do osteopatow
  • Odpowiedz
  • 0
@arc_tic @nontepeto zalecenie od fizjoterapeuty właśnie. Podejrzewają u dziecka (5-msc) refluks. Również przeczytałam opis na wikipedii, dlatego pytam czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tego typu leczeniem. Leczenie dotykiem brzmi niewiarygodnie dla mnie
  • Odpowiedz
@Natna213: Szczerze mówiąc - Warto spróbować. Oczywiście jeżeli uprzednio konsultowałaś przypadłość z lekarzem. Mimo wszystko, tonący brzytwy się łapie, tak więc próbuj.
Możesz też podzielić się z mirkami, co się dokładnie dzieje, może jakiś uprzejmy użytkownik pomoże?
Zdrówka dziecku życzę.
  • Odpowiedz
  • 0
@tajemniktv Mała ciągle wymiotuje, czasem wszystko co zjadła. Wygina się i krzywi, nie chce podnosić nóżek do góry. Lekarz myślał że to problemy motoryczne więc wysłał nas do fizjoterapeuty. Ten natomiast stwierdził, że motorycznie z dzieckiem wszystko dobrze, a nozek nie podnosi sama do góry ponieważ sprawia jej to ból i powoduje kolejne wymioty. Przypuszcza refluks i zaleca wizytę u osteopaty. Zaleciła kilka trików żeby małej się poprawiło i faktycznie tydzień było
  • Odpowiedz
@Natna213: Pamiętaj aby dobrze nawadniać dziecko, nie jednorazowo duża ilość, tylko małymi łyczkami, w dłuższym czasie. Gdyby wymioty były bardzo silne, możesz podać elektrolity.
Osteopata to również lekarz, bądź fizjoterapeuta o bardziej zaawansowanym wykształceniu medycznym. Utrzymuję swoją tezę że warto spróbować, zaszkodzić nie powinno.
Podejrzewać można również przerosotowe zwężenie odźwiernika, chociaż nie specjalizuję się w medycynie dziecięcej. Jeżeli to faktycznie refluks, możnaby spróbować również innych sposobów karmienia i dostosowaniu diety.
  • Odpowiedz
@Natna213: wróciłas do lekarza i poinformowałaś, że fizjo wykluczył zaburzenia motoryczne i wysyła do altmedowca? lekarz wróżką nie jest, często do postawienia trafnej diagnozy i wdrożenia skutecznego leczenia potrzebne jest wiele wizyt, badań i konsultacji. Może lepiej trzymac się jednej osoby z wykształceniem medycznym, a nie dawać się wysyłać po osteopatach?
  • Odpowiedz
  • 0
@isilien171 lekarz stwierdził, że kazde dziecko ulewa i mamy czekać aż to minie. Nie dociera do niego, że to nie jest ulewanie po łyżce, tylko wymiotowanie czasem całym posiłkiem. Dlatego rozważam możliwość pójścia do osteopaty, który z tego co czytałam również ma wykształcenie medyczne, tylko leczy w alternatywny sposób
  • Odpowiedz