Wpis z mikrobloga

Popatrzcie w jak bardzo cwaniacki sposób firma Mobime Lead Generation wymusza zgody na marketing od niczego nieświadomych Polaków. Kliknięcie na formularzu blokady z zaznaczonymi zgodami na "NIE" zamienia je na "TAK" przed wysłaniem BEZ wiedzy użytkownika. Paskudna praktyka, godna potępienia! Przy okazji ich strona ma "dziurę" którą można wykorzystać do zapisania dowolnego numeru na spam...

https://www.wykop.pl/link/4759625/podejrzane-sms-y-z-numeru-7247/

#programowanie #bezpieczenstwo #hacking #webdev #niebezpiecznik #security #marketing
niebezpiecznik-pl - Popatrzcie w jak bardzo cwaniacki sposób firma Mobime Lead Genera...

źródło: comment_4Cl5zlqJrcxNkGE3dwpN71ZX3KPAcRXD.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niebezpiecznik-pl: Zrobili to w najgłupszy z możliwych sposobów. Przecież już po stronie backendu mogli olewać brak zgody, jak i tak mają je gdzieś. Mi to wygląda na sabotaż kogoś z IT kto był wkurzony podobnymi praktykami, bo każdy kto potencjalnie mógłby napisać ten kod zdaje sobie sprawę z konsekwencji.
  • Odpowiedz
@Windows98: Trochę się nie rozumiemy pewnie przez to, że nie jest wyjaśnione, jaki to formularz. Ja niepotrzebnie założyłem, że to jakiś formularz typu kontaktowy, gdzie można wyrazić dodatkową zgodę na działania marketingowe. W takim wypadku reszta mojego posta miałaby sens. Bo to, co robią nielegalnie mogliby przynajmniej starać się robić w sposób mniej widoczny, a nie wprost krzyczeć o tym w kodzie dostępnym dla każdego.
  • Odpowiedz