Wpis z mikrobloga

Mireczki, zamówiłem paczkę z #aliexpress jakiś czas temu. Długo nie przychodziła. Dzisiaj wchodzę na tracking i widzę, że 11.01. została dostarczona. Paczka była polecona, ale ja ani nie dostałem awizo, ani jej odebrałem, a już na pewno nigdzie nie podpisałem odbioru. Zadzwoniłem do odpowiedniego UP i pytam ocb, babka powiedziała, że sprawdzi i oddzwoni. Za chwilę dzwoni i mówi, że paczki z Chin, nie ważne czy polecone czy nie, są dostarczane tak jak zwykłe, czyli albo wejdzie do skrzynki albo awizo. Zadzwoniłem na infolinię poczty i tam z kolei babka powiedziała, że nic takiego nie ma i że jak przesyłka jest polecona, to oni muszą mieć mój podpis.
Jak poszukałem, to w necie faktycznie pojawiają się informacje o "specjalnej procedurze" dla paczek z Chin, ale nigdzie nie znalazłem oficjalnego potwierdzenia ze strony PP.
Macie może jakieś info o tym, która strona ma rację (w sumie to jedna strona - PP xD)? Ewentualnie jak dochodzić swoich praw? I co najważniejsze, jak dojechać listonosza, który albo jest idiotą albo złodziejem?
wołam specjalistów: @AliPaczka @Andczej
#pocztapolska
  • 23
  • Odpowiedz
@AliPaczka: klatką/blokiem/osiedlem/miastem xdd
#!$%@?ł albo zostawił kompletnie gdzie indziej. już kiedyś tak miałem, ale uczciwi ludzie mi to przynieśli tego samego dnia. szkoda, że wtedy to była pierdoła, a na tej faktycznie mi zależało.
  • Odpowiedz
@AliPaczka:
To jest list polecony priorytetowy z usługą dodatkową ekspres, a nie Global Expres (Post Exprès).
Numer także na L, ale China Post stosuje Lx także do przesyłek listowych poleconych (Registered Mail) ekspresowych (jest to zgodnie ze standardem S10 UPU).

@upgrayedd:
Placówką docelową był UP Lublin 9, Hieronima
  • Odpowiedz
@pcela: Pominę to czy jest to na zasadach Global Expres bo tu można by długo dyskutować. To że emonitoring sobie podaje polecony priorytetowy to jeszcze nie jest żadna podstawa aby tak faktycznie było. To nie jest list polecony - zgodnie z S10 do którego się odwołałeś. Wielokrotnie było wałkowany ten temat, nawet gdzieś byłą odpowiedź Poczty Polskiej - ten rodzaj przesyłek nie wymaga podpisu. Jest to nawet zaznaczone na części
AliPaczka - @pcela: Pominę to czy jest to na zasadach Global Expres bo tu można by dł...

źródło: comment_3RHlxDxW6cplmNMQ6zypiDOuBu0mWCi4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@AliPaczka:
UPU zarejestrowało tą przesyłkę w swoim systemie, a tracking IPC (PRIME) nie widzi takiej przesyłki.
Wymiana przesyłek Global Expres odbywa się poza systemem UPU, na osobnej umowie międzynarodowej pomiędzy operatorem wyznaczonym (musi być członkiem UPU) a International Post Corporation. Tym samym nie podlegają one rejestracji w International Postal System prowadzonym przez PTC UPU, a w systemie IPC.

Jak już pisałem China Post używa numeracji Lx do części poleconych (sam ostatnio dostałem takie dwie, nr na LF i do tego dodatkowo R - Recommande; do tego ślad po zdartym logo Post
  • Odpowiedz
@AliPaczka:
Moje ostatnie dwie przysyłki nie miały napisu ePacket, tych zaznaczonych symboli, logo Post Expres było zdarte, a miało za to dodane R. Odbierając je musiałem pokwitować ich odbiór, były traktowane jako polecone.
Jeszcze wpadł mi taki pomysł, że China Post ma kupę uszkodzonych etykiet Post Expres i zamiast je zutylizować przerobili je na etykiety Registered Mail.Ogólnie wcześniej nie spotkałem się z taką etykietą.

Coś jak z załącznika (mniej więcej takie były etykiety na moich paczkach (swoje niestety
pcela - @AliPaczka: 
Moje ostatnie dwie przysyłki nie miały napisu ePacket, tych zaz...

źródło: comment_KjPIZpyA4AoBOidNv8zKQhLVI1Pweaz4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@pcela to że dalej masa UP chce podpisu takiej przesyłki to to się zgodzę, ale to wynika z niewiedzy pracowników. Ba, są nawet takie co potrafią nierejestrowaną przesyłkę z numerem na U wprowadzić, wtedy sytuacją jest jeszcze bardziej komiczna bo całą drogę nie ma żadnego trackingu z PP czy UPU i nagle na koniec się pojawiają statusy PP.
Etykiety są drukowane teemicznie w całości, nie ma opcji aby były "stare". Nie
  • Odpowiedz