Wpis z mikrobloga

Mirki, czy jest tu ktoś, kto zna się na oknach, najlepiej z #wroclaw, ale niekoniecznie?
Obecnie mam w sypialni okna aluminiowe, a za tymi oknami sąsiadów-patusów, którzy całe lato będą chlać i drzeć mordy. Chcę ich słyszeć jak najmniej - obecnie jest słabo, więc zastanawiam się nad wymianą na coś akustycznego/dźwiękoszczelnego. Ktoś coś doradzi, poleci? Czy w ogóle warto?

#okna #remontujzwykopem #pytanie
  • 11
  • Odpowiedz
@addic7ed: wybierałem bardziej pod kątem termicznym niż akustycznym. Pooglądaj katalogi producentów, gdy wybierzesz już model to wyślij zapytanie do wielu sklepów. Ja wysłałem do około 20 i rozstrzal cen był gigantyczny.
  • Odpowiedz
@addic7ed z reguły im cieplejsze okno tym ciszej. Polecam jakąś konstrukcje trzyszybową i dobrze spasowane uszczelniania, ale wtedy też musi być wentylacja w pomieszczeniu
  • Odpowiedz
@addic7ed: Okna aluminiowe są dość drogie, ale i też wytrzymałe. Jeżeli nie są bardzo stare to wystarczyłoby wymienić same szyby. Standardowo okna tłumią ok 35dB, można zwiększyć ten parametr do 48dB i pewnie więcej. W zależności od tego jaki pakiet szybowy Ci wejdzie. Przy okazji szyby byłyby bezpieczne (bo klejone).
  • Odpowiedz
@addic7ed: Tylko najlepiej zlgos sie do producenta który to produkował, albo do innego który robi okna na tym samym profilu bo jeżeli włożysz grubszy pakiet to listwa musi być cieńsza więc być może trzeba też i listwy powymieniać.
  • Odpowiedz