Wpis z mikrobloga

Jakie są obecnie koszty utrzymania się w #holandia a konkretniej #utrecht ? Znalazłem tam ciekawą ofertę stażu i zastanawiam czy mnie będzie stać na to, zakładając wynajem pokoju jedynki, gotowanie samodzielne i przemieszczanie się zbiorkomem?
  • 15
@comanchee: nie chce podcinac Ci skrzydel, ale Utrecht jest drugim, zaraz po Amsterdamie, najdrozszym holenderskim miastem do zycia. W dodatku jest niesamowicie trudno znalezc zakwaterowanie - jesli celujesz w tansze opcje, to zazwyczaj sa to mieszkania studenckie, w ktorych to mieszkancy sami organizuja cos w stylu castingu na nowego wspollokatora, a ze zapraszaja kilka osob na raz, to musisz baaaaardzo sie podlizywac, zeby zostac wybranym
@jaktrwogatonawykop: to ja mogę zapytać, czy Ty musisz kawior na śniadanie i posiłki na mieście że wychodzi więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ale na serio to jak miałem jakąś dietę z vitalii czyli posiłki naprawdę różnorodne to wychodziło mi 60-70€ za tyogodniowe zakupy. Więc jeśli powstrzymać się od kebsika czy browarka to naprawdę budżet 300 to nie problem
@sherkhaan: jedno wyjscie z zona do restauracji to ok 90€, w snackbarze da sie zjesc za 30€ ale to bardziej Jak czas goni, samemu gotowac w pozostaje dni, jakbys chcial codziennie gotowe zamawiac to wiecej zaplacisz.

Kawior jako przystawka nie jest Taki drogi ok 9€ za kes, do luksueowych restauracji dla klasy sredniej I biznesu nie chodze tylko do tych rodzinnego

Jakbym wiecej zarabiac to bym wiecej wydawaj na jedzenie, pracuje