Wpis z mikrobloga

14/100
Nie mam siły dziś pisać,jestem zmęczony i rozdrażniony.Dziś mijają już dwa tygodnie od startu wszystkiego.To nadal mój rekord.Miałem dzisiaj niezłe jazdy - staram się o tym nie myśleć,ale to nie jest takie hop siup.Fantazje dają o sobie znać.Trzymam mocno hamulec,nie wiem ile będę jeszcze nad nim miał kontrolę.Drugi dzień nauki języka - coś tam napisałem i powtórzyłem,ale teraz czuję tak ospale że nie mam siły myśleć.Ale myślę że w kwestii niemieckiego sytuacja będzie coraz lepsza z dnia na dzień.Mam tą motywację i chęci choć otoczenie nie zachęca mnie do zrobienia czegokolwiek.Jutro napiszę coś więcej,ledwo piszę dziś ten wpis.Chciałbym iść spać i nic więcej.Do jutra!
#nofapchallenge #przegryw #wychodzimyzprzegrywu #r2nofap #nofap2019
  • 8
@looser1: Chcę kiedyś pracować i mieszkać w Niemczech.Albo zamieszkam w Wiedniu,ale nie wiem teraz gdzie dokładanie wyjadę.Wiem że to może trochę dziwne,ale myślę o tym już całkiem poważnie.Francuski którego uczę się w szkole sam w sobie mi się nie przyda bo nie wiąże swoich planów z tym krajem.Bo co jest w nim oprócz melodii i ładnej wymowy?Kultura francuska jest interesująca,ale nie do takiego stopnia jak niemiecka.Niemiecki po pewnym czasie oczytania i
@Rzeszowiak2: Dla mnie niemcy przez to ułożenie są właśnie trochę nudnym i przewidywalnym narodem, ale co kto lubi. Osobiście preferuję języki romańskie bo są po prostu dla mnie łatwiejsze (odmiana rodzajników przez przypadki wraz z rzeczownikiem i przymiotnikiem to dla mnie faza nie do ogarnięcia) + bliżej mi sercem do krajów południa a
@looser1: U mnie jest na odwrót w tej kwestii czyli gramatyki,a co do krajów romańskich bardzo lubię poza tym Italię.Te krajobrazy,język,kuchnię,muzykę,nastawienie ludzi,pogodę,bogata tradycja,zabytki,klimat i pozytywna atmosfera którą czuć w powietrzu bardzo fajnie na mnie działają.No może tylko te upały trochę psują wszystko.Ale z moich doświadczeń wiem że Włochy są trochę zimniejsze od Chorwacji,którą też lubię.Więc Włochy to chyba mój ulubiony kraj południa.Ale jestem realistą,nie mam czasu teraz do stracenia.Teraz uczę się