Wpis z mikrobloga

Poważnie jest to zdrowe dla oka nie wyciągać soczewek przez tak długi czas? Aż tak dobrze przepuszczają tlen i nie wysuszają oczu, nawet gdy się w nich zaśnie?

Inne soczewki sprawiają, że po 12-14h czuć "ciężar" na oku, a zaśnięcie powoduje, że oko potrafi być podrażnione, a soczewka sucha i przyklejona.

Soczewki kontaktowe PureVision 2 for Astigmatism są przeznaczone do noszenia dziennego (na noc można je wyjąć z oczu i umieścić w pudełeczku z płynem pielęgnacyjnym) lub do ciągłego noszenia (bez wyjmowania z oczu) przez 30 dni i 29 nocy.


#soczewki #zdrowie #okulista #optyk
  • 6
@TheMan: nic złego się nie dzieje, co prawda ja noszę zwykłe pure vision2 hd ale to praktycznie to samo.
Tylko, że ten miesiąc bez ściągania to tylko teoria bo zwykle po 2 tyg. muszę zdjąć żeby je przemyć w płynie, potem zdarza się nawet raz na 4-5 dni.
Jedna para mi starcza zwykle na 30-40 dni. Normalnie w nich śpię oczywiście.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Singularity00: Nie masz problemu z zbieraniem się osadów białkowych? Ja jak prześpię noc w Acuvue Oasys 2tygodniowych to jest ok, poza tym ze zachodza syfem i widzę mgłę.
@Browing: chyba mnie chciałeś zawołać ( ͡° ͜ʖ ͡°) osobiście nie wyobrażam sobie zdejmować i wkładać soczewek każdego ranka... 2 krople kropli i problem solved - zawsze kropię zanim jeszcze wstanę i białko /syf spływa ładnie z oka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Singularity00: A tak, tak, ciebie. Będę miał w taki razie na uwadze rozwiązanie, nie powiem, użyteczne byloby to na jakichś wyjazdach w gory/teren gdzie ciezko o czyste warunki etc.