Wpis z mikrobloga

Hej ho,

Trochę szybciej post rozbiórkowy ode mnie, ale parę rzeczy się pozmieniało, także będzie duża rozbiórka.
Rozbieramy następujące zapachy, trochę Wam poopisuje je w taki chłopski sposób, żebyście wiedzieli o co chodzi :D

Jean Paul Gaultier - Ultra Male
125ml - 1,5/ml - do rozlania 0ml

Tutaj sprawa jest jasna, mamy zamkniętą rozbiórkę już:

@MroczneCiacho:
50ml i flakon
@kimyas:
25ml
@speekie1989:
25ml
@Grzechooy:
25ml

Guerlain - Habit Rouge L'Eau
100ml - 2,3/ml - do rozlania 80ml

Ogólnie zapach w 100ml prawie nie do wyrwania jest.
Miał być unikat, wyszedł batch z 2018.02, ale zapach jest świetny.
Świeżość, w gorzkiej pomarańczy w połączeniu z wanilią oraz orzechami - no świetnie brzmi, prawda?
Jest to flanker klasycznego Habit Rouge, ale można go swobodnie traktować jako zupełnie nowy wypust.
Parametry na mojej skórze bardzo dobre jak na zapach wiosenno/letni.
Twórca Thierry Wasser i to powinno Wam wszystko mówić :)
Ja jestem zakochany w marce Guerlain.

Custo Barcelona - Pure Custo Barcelona for Man
100ml - 1,1/ml - do rozlania 40ml

Na początku cytrusowy, potem staję się bardziej kwiatowy i na samym końcu słodko-piżmowy.
Ciekawy zapach, mainstreamowy, trochę syntetyczny, ale parametry bardzo przyzwoite.
Zdecydowanie ładniej pachnie z odległości.
Potrafi wytrzymać na mojej skórze 10h nawet.
Projekcja umiarkowana.
Polecam do przetestowania, bo cena niewielka za ml, a możecie być pozytywnie zaskoczeni.

Azzaro - Chrome Summer Limited Edition 2014
100ml - 1,2/ml - do rozlania 80ml

Klasyczny Chrome jest?
Jest.
Inklinacje do Hermesa są?
Są.
Co tu dużo mówić, edycja limitowana z 2014 roku, jeszcze przed totalnym rozwaleniem Chrome. który stał się jeszcze bardziej syntetyczny, inny w zapachu i z obciętymi parametrami - wstyd!
Nie jest ogólnodostępny, kupicie go po znajomości od kogoś z kolekcji i gdybym nie miał swojego klasycznego Chrome z 2014, to zdecydowanie nosiłbym edycję Summer, a tak mogę się z Wami nim podzielić.
Chyba można powiedzieć, że unikat.
Poza tym o ile darzę szacunkiem Hermesa, o tyle ten rodzaj mandarynkowej gorzkości, połączonej z ziemistością nie łączy się dobrze z moją skórą.
Polecam chociażby po to, aby mieć po prostu go w swojej kolekcji - nawet jeśli miałby stać tylko na półce, to według mnie warto go mieć jako wartość kolekcjonerską :)

Valentino - Uomo Intense
100ml - 2,0/ml - do rozlania 35ml

Zarezerwowane:
@kimyas:
40ml
@speekie1989:
25ml

Odlewam ze swojej flaszki i sobie kupię od @Pffl flakon tak jak Ci obiecałem, że pójdzie na rozbiórkę - no trochę odwrotnie, ale efekt ten sam xD
Co tu dużo mówić, irysowe cudo, waniliowe z lekką skórzaną bazą.
Na mojej skórze wyczuwalna jest lekka wiśnia, co dodaję całej kompozycji sznytu.
Chyba nie muszę go przedstawiać.
Serio są to perfumy które każdy perfumoholik powinien mieć na swojej półce :)

Tutaj mam dwie dodatkowe propozycje, które jeśli nie pójdą, to nie zostaną rozebrane. Są to zapachy którymi mój znajomy chce się podzielić.

Prada - L'Homme Intense
100ml - 2,5/ml - do rozlania 80ml

Jeśli jesteśmy już w irysowych klimatach, to co by nie mówić, tutaj tego irysa jest po prostu mnóstwo.
O ile klasyk jest dla mnie za bardzo mydlany, o tyle wersja Intense jest bardziej pudrowa z delikatnym podbiciem skórzanym.
Coś jak VUI, ale bardziej balsamiczne, mniej słodkie.
Jak dla mnie świetny zapach do biura i bardzo komplementogenny.
Parametry przeróżne.
Na jednych siedzi 8h, z umiarkowaną projekcją do 1h, a na innych gaśnie po 15 minutach i trwa 3h.
Jednakże ja osobiście bardzo go polecam i nie ukrywam, że sam chciałbym mieć flaszkę tej Prady ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dior - Homme Parfum
75ml - 4,6/ml - do rozlania 60ml

Co tu dużo mówić, (według mnie) najlepsze perfumy z linii Homme od Diora.
Osobiście je uwielbiam przez swój nietuzinkowy charakter, zwierzęcość i wymieszanie cięższej pudrowej szminki z drzewnymi aromatami.
No dla mnie cudo i must have na każdej perfumowej półce - no i flakon genialny.
Gdyby nie był tak drogi, to już dawno miałbym go u siebie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Standardowo szkiełko 3zł, przesyłka paczkomatem 14 zł, pocztą polską 11 zł.
Miminalnie 10ml można brać.

Proszę o skopiowanie i pisanie zamówień według schematu:
nick -
jakie perfumy i ile ml -
wysyłka -

Ci co brali już ode mnie odlewki wiedzą, że coś tam od siebie zawsze jeszcze dorzucę (ʘʘ)

#perfumy #rozbiorka
  • 51
@dradziak: Guerlain - Habit Rouge L'Eau 15 ml
Custo Barcelona - Pure Custo Barcelona for Man 15 ml
Azzaro - Chrome Summer Limited Edition 2014 15 ml
Dior - Homme Parfum 15 ml

paczkomat
:D
@dradziak:
Custo Barcelona - Pure Custo Barcelona for Man 10 ml
Prada - L'Homme Intense 10 ml
Dior - Homme Parfum 10 ml
Guerlain - Habit Rouge L'Eau 10 ml

I wysyłka paczkomatem :)
@MroczneCiacho:
Ok :D
@sveq91:
Z tego co wiem ma więcej flaszek :)

Guerlain - Habit Rouge L'Eau
do rozlania 10ml pozostało

Custo Barcelona - Pure Custo Barcelona for Man
do rozlania 5ml pozostało

Azzaro - Chrome Summer Limited Edition 2014
do rozlania 45ml pozostało

Prada - L'Homme Intense
100ml - 2,5/ml - do rozlania 60ml
@sveq91 pamiętam, kilka innych osób też chciało, ale zapach tak mi się spodobał, że zostawiam sobie więcej flaszek niż planowałem ( ͡° ʖ̯ ͡°), stąd też wpis o odstąpieniu flachy na rozbiórkę.
Ale widzę, że zainteresowanie jest duże, jak się vui pojawi w dobrej cenie, to spróbuję kilka flaszek upolować.