Wpis z mikrobloga

#allegro

Sprzedałem przez allegro rękawice narciarskie, kupujący zapłacił za wysyłkę i towar, paczka poszła. Teraz widzę, że nadal nie została odebrana i jutro zostanie odesłana do nadawcy. Wróci do mnie, będę pewnie musiał pokryć koszty odsyłki. I co dalej? Rozumiem, że mogę się dogadać z kupującym żeby pokrył koszt zwrotu plus koszt ponownej wysyłki i odesłać, ale co jeżeli nie będzie chciał tego zrobić? Jest jakiś przepis mówiący po jakim czasie towar stanie się znowu mój w związku z nieodebraniem? A może będę zmuszony oddać mu kasę za rękawice i będę w dupę dwie dychy za odsyłkę?
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@img99x: ale rękawiczki były 2zł tańsze niż paczka xD Tyle w plecy to przeżyje, ale nie mam obowiązku mu kasy zwracać, nie? Bo nie sprzedaje jako firma = nie może odstąpić od umowy bez podania przyczyny, a towar wydałem bo wysyłka była
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@HIGH_BEAM: Może zadzwoń do kupującego że przesyłka czeka na odbiór. Może pocztą mu nie dała awizo? Najpierw bym spróbował się tak dogadać (jak masz jego dane), może uda się uniknąć problemu.
  • Odpowiedz