Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@faun69: nie zostanie. W zależności czy Adamowicz przeżyje będzie sądzony za zabójstwo/usiłowanie zabójstwa. O ile okaże się poczytalny.
@TomdeX: Jeśli myśliwy z dwudziestoletnim stażem celuje do kogoś i strzela, to to jest nieumyślne zabójstwo?


@Slucham_psa_jak_gra_: Pokaż mi taki przykład, gdzie sąd uznał za umyślne i dostał za to tylko zawiasy. Pewnie chodzi ci o Bartosz R., tam też sąd uznał za nieumyślne spowodowanie śmierci, już kij tam czy faktycznie tak było, tutaj nie ma szans, że sąd uzna to za nieumyślne.
@TomdeX: Wiele w których klasyfikacja czynu została zmieniona na "pobicie ze skutkiem śmiertelnym" czyli chorego potworka polskiego sądownictwa powstałego, kiedy nie można stwierdzić który z grupy biorących udział w zabójstwie zadał śmiertelny cios.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@faun69:
Po jego przeszłości widać że to chwast i jakakolwiek resocjalizacja nie ma sensu. Jakby dźgnął przypadkową osobę pod sceną to by pewnie dostał kilka lat, a tak to pewnie pocisną go ostro
@faun69 po pierwsze muszą sprawdzić czy jest poczytalny po drugie myślę że tak nie będzie. Z tego co pamiętam czyn terrorystyczny charakteryzuje sie tym że ma za zadanie zastraszenie albo naklonienie wikeszej grupy osób do określonych zachowań i postaw.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@faun69: ja mam nadzieję że ofiara będzie traktowana jak każda ofiara a nie ofiara polityczną, szkoda człowieka ale niech sądzą tak jak wszystkich - ale wiadomo że szans na to nie ma.