Wpis z mikrobloga

Palenie zielonej herbaty. Ktoś coś?
Zawsze lubiłem ceremonialność palenia szluga albo kadzidełka albo cracku, ale jak się okazuje wszystko to jest niezdrowe dla organizmu. Jakiś czas temu czytałem coś o zielonej herbacie, ale działa to raczej tylko jako substytut nikotyny.
Czy jest coś, co jakimś dziwnym trafem można zwinąć w bletkę, zjarać, jest nieszkodliwe dla zdrowia i jeszcze jakoś w miarę pachnie? Ktoś się interesował tym tematem?

#zdrowie #papierosy
  • 4
  • Odpowiedz
@906906: niestety nie ma, wszystko co się spala wytwarza substancje smoliste i rakotwórcze. Są rozmaite filtry na internecie, które mocno niwelują szkody wywyoływane przez papierosy i inne susze. Kadzidła żadnej krzywdy ci nie zrobią.
  • Odpowiedz
@906906: To mnie zaskoczyłeś teraz. Ale wydaje mi się, że te testy są niemiarodajne, najprawdopodobniej testowali dym tytoniowy i kadzidełkowy w tym samym stężeniu, a nie ma co porównywać mocnego zaciągania się papierosami do wdychania części dymu. Nawet jeśli takie kadzidło szkodzi bardziej niż papieros to weź pod uwagę, że kadzidełek nie palisz jak papierosów 20 razy dziennie. Od czasu do czasu nie zaszkodzi, tak samo jak i papierosy tylko wszystko
  • Odpowiedz