Wpis z mikrobloga

#ps4 #ps4pro #konsole

PS 4 pro, najnowsza wersja, kabel najlepszy jaki był ( 150zl za 3m), 18gbps, telewizor LG OLED B8 2018 4k, mam problemy z obrazem... po odpaleniu konsola gubi sygnał i pojawia się czarny obraz, albo co kilkanaście sekund albo wcale się nie uruchamia, dopiero odpięcie i spięcie HDMI pomaga. Robiłem inicjację, wyłączyłem HDCP, 0 poprawy. Kojarzycie o co może chodzić ?
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ciekawe, że ten problem istnieje już tak długo i nadal Samsung nie potrafi nic z tym zrobić...


@daniozg: tak jak napisal @The_Riddler to najprawdopodobniej problem Sony, taki spoiler, sony produkuje szmelc. Ja probowalem kupic tv sony, zeby dobrze dzialal z konsola, ale nie zgadniesz - jest z tym problem.
  • Odpowiedz
@grzysztof: lol, jakie to ograniczenia hdmi2.0 powoduja zanik obrazu? Prosze, wyjasnij nam, jak to sony zaimplementowalo hdmi 2.0 bez wsparcia dla pelnej przepustowosci?:):):)

Przelaczenie na YUV powoduje utrate jakosci obrazu, nie po to kupujesz konsole 4k, telwizor 4k, zeby skrecac jakosc. Przelaczenie na YUV i tak nie pomaga, jak grasz z HDR, wtedy znowu miga :(:(

Zapomnialem najwazniejszego, na #xboxonex wszystko dziala pieknie :(:(:(
  • Odpowiedz
@blebnik nie pracuje dla LG/samusnga zeby ci to tlumaczyc polecam google.pl...
Jak dla mnie to producenci tanszych tv wrzucili porty ktore z jakogos powodu nie radza sobie z pelna przepustowoscia HDMI2.0, bo dziwnym trafem problem nie wystepuje ma topowych modelach TV
Jak wolisz miganie to no zmieniaj nic.
  • Odpowiedz
@grzysztof: heh, ale internet mowi, ze to sony powinno sie tlumaczyc, nie producenci TV.

Proponujesz zrezygnowac z pelnego 4k, jezeli ktos uzywa HDR to powinien grac w 1080p :D I to jest "rozwiazanie problemu"?! No cudownie, telewizor 4k, konsola 4k a ogladamy marne HD, nowa generacja konsol pelna geba :D i jeszcze kazesz sobie wygooglac dlaczego masz racje :)
  • Odpowiedz
@blebnik naucz sie czytac typie, napisalem zeby zmienic na 4K YUV420 nie fullHD! YUV420 to sposob kompresji sygnalu, roznice miedzy RGB sa marginalne i to nie wina Sony jak Ci sie wydaje. Wiele osob to juz testowalo i wystepuje glownie na starszych i buzdzetowych TV
  • Odpowiedz
napisalem zeby zmienic na 4K YUV420 nie fullHD


@grzysztof: Problem migania objawia sie kiedy wykorzystujesz pasmo HDMI "pod korek", jezeli wlaczysz HDR to konsola dziala w 4k YUV420 i miga, zeby zlikwidowac miganie trzeba przejsc na 1080p. Wiec na dluzsza mete trik ze zmniejszeniem jakosci nie dziala, chyba ze nie przeszkadza ci granie w full HD na sprzecie 4k.
  • Odpowiedz
@murgal Zapraszam do mnie w takim razie Krakow, pokaze wam na tanim tv samsunga 4k migotanie wystepuje zarowno na ps4 pro, nawet jak puszcze sygnal 4k rgb z komputera. Mam w domu też monitor 4k z prawdziwymi portami 2.1 i tam nie da sie wywolac migotania nawet jak sie chce.

@blednik do ciebie szkoda mi sil jestes hejterem bez podstawowej wiedzy, do przesylania 4k z hdr trzeba HDMi 2.1 ktorego
  • Odpowiedz
@blebnik

Przytoczyles nawet model TV i latwo sprawdzic, ze ten twój samsung NU8000 nie jest w stanie obsluzyc nie skompresowanego pasma 4k RGB i HDR

HDMI 2.0 Full Bandwith
  • Odpowiedz
@murgal podobno sony dodalo przy system update wparcie do hdmi 2.1 przynajmniej w ps4 pro i chyba slim

Twoj tv tez powinien miec ustawiony w opcjach wyjsciowego sygnalu 4K YUV420 bo przy RGB moze sie pojawiac miganie i czarny ekran
  • Odpowiedz
NU8000 nie jest w stanie obsluzyc nie skompresowanego pasma 4k RGB i HDR


@grzysztof: tak jak ps4pro, wyraznie napisalem, ze na nu8000 w trybie yuv420 z hdr miga obraz z ps4pro.

do przesylania 4k z hdr trzeba HDMi
  • Odpowiedz
Podepnę się pod temat. Właśnie jestem przed zakupem Samsunga 55nu8042 lub 55nu8072 do PS4 PRO. Wszędzie jest polecany ten model. Szukać czegoś innego?
  • Odpowiedz