Wpis z mikrobloga

@aggeta: Dostałam kiedyś radę, że przy oddychaniu tylko na jedną stronę, warto płynąć raz na lewą i raz na prawą, żeby później nie mieć problemów przy przejściu na oddech na 3.
via Android
  • 0
@Kinja skorzystalaś i faktycznie pomogło? ;)
Dla mnie oddech co 2 jest idealny, co 1,5 przy zmianie rąk z kolei za szybko, a 3 pewnie bym nie wytrzymała :/

@Gadgetztan oj ja Ci niestety nie odpowiem ;< z mojej perspektywy na pewno nie jest tak efektywny jak klasyczny. Ale o profesjonalne opinie musisz pytać wypokowych pływaków lecących 3km :D
@aggeta: Korzystam cały czas. I faktycznie przy oddechu na 3 nie mam tak, że jakaś strona jest bardziej uprzywilejowana. A do oddechu na 3 na pewno dojdziesz - kwestia praktyki. ;)
@aggeta: jeżeli bierzesz oddech co dwa ruchy to warto zmieniać stronę. Też miałem ten problem, że oddychałem tylko z prawej, potem ciężej było przy oddychaniu na 3. A z czasem pewnie zaczniesz oddychać na 3. Poza tym nierównomiernie obciążone są prawe i lewe ramię, co może prowadzić do późniejszych kontuzji bądź dysproporcji.

@Gadgetztan: Można pływać, ale nie jest to prawidłowe ani efektywne. Twoje ciało nie jest wyciągnięte na wodzie, przez