Wpis z mikrobloga

Hej Mircy,
od dłuższego czasu walczyłem z pilnowaniem finansów i w końcu musiałem zrobić swój Stosowałem rożne oprogramowanie, i arkusze z blogów, w tym z bloga jakoszczedzacpieniadze.pl od Michała Szafrańskiego.
Problemem w tamtym było to, że nie można było tego w miarę wygodnie obsługiwać na telefonie, albo weź coś zmień. To już w ogóle masakra.
Bazą był arkusz który jakiś mirek wrzucił i znacząco go przerobiłem.
U mnie lista podkategorii jest tworzona dynamicznie, można je dodawać w dowolnej chwili. Trzeba jednak pamiętać aby po dodaniu podkategoria dodać ja do tabelki z wydatkami w arkuszu "Wzór" oraz w arkuszach z obecnym miesiącem.
Jeżeli o tym zapomnimy sumy nie będą się zgadzać.
Jeżeli macie pomysły co można usprawnić to podzielcie się nimi, może uda mi się to dodać:)

http://goo.gl/n3yBmU

Kilka uwag:
Dodanie nowego miesiąca polega na skopiowaniu Arkusza wzór i nadanie mu nazwy YYYYMM. Czyli np jeżeli chcemy na luty 2019 to nazwą będzie 201902.
Po zakończeniu miesiąca polecam skopiować kolumnę "Kwota Zakładana" z wydatków, żeby przy modyfikacjach założeń nie zmieniły się kwoty zakładane w minionych miesiącach.
Jest kategoria o nazwie "Niesumowane" - ta kategoria nie jest dodawana do wydatków, ani żadnego podsumowania. Ma na celu zaznaczenie, że był jakiś duży zakup (np raty), był później widoczny.
Wołam @YellowPinker, który pomógł mi ogarnąć działanie wykresów na różnych wersjach językowych excela.

Edit: Da się edytować w Excel Online, ale nie ma wszystkich funkcji wtedy. Mimo wszystko polecam:)
#finanse #budzetdomowy #excel #oszczedzanie #pieniadze
  • 10
@ahaw: podziwiam za cierpliwość przy tworzeniu kategorii/subkategorii. Nie dość, że roboty dużo, to jeszcze nie bardzo wiem w jaki to sposób miałoby się aktualizować po dopisaniu nowych, skoro tam są pozaszywane adresy...
@brak_nicku: jak już się wie jak to zrobić to nie dużo roboty:)
Trochę się przy tym nauczyłem, więc jest też wartość dodana a przy okazji nie muszę się pierdzielić podczas dodawania nowych kategorii:)
@ahaw:

jak już się wie jak to zrobić to nie dużo roboty:) Trochę się przy tym nauczyłem


No i super, jak będziesz zainteresowany jak to samo zrobić, żeby tej roboty było jeszcze mniej - daj znać jutro. Nauki nigdy zbyt wiele:)