Wpis z mikrobloga

Pany kto poleca jakiś internet na 2 tygodnie w japonii ( ͡° ͜ʖ ͡°)?

Znalazłem coś takiego: https://www.wifi-hire.com/en/Wifi/au/walker.html

I wydaje się spoko opcja, za 14dni płaci się 10k yenów i ma się unlimited z prędkością do 10mb/s. Czy tylko faktycznie tak to będzie porządnie działało.

Co do kart sim to chyba to jest najlepsza opcja: https://www.simcardgeek.com/product/prepaid-japan-sim-card-with-unlimited-data-for-16-days/?r=6

#japonia
  • 27
  • Odpowiedz
@aukolb: po przylocie pójdź do sklepu z elektroniką np Bic Camera, Yodobashi Camera, Yamada denki etc.
Tam będziesz miał kilkanaście kart do koloru i wyboru.
Jeśli chcesz router to także po przylocie na lotnisku będziesz miał kilka wypożyczalni.
Poza tym jest cała masa darmowych wifi w całym mieście. Oczywiście nie wszędzie i zawsze.
Polecam:
https://japanfreewifi.com/
  • Odpowiedz
@ama-japan: tak wiem że tego sporo mają, ale dużo czytałem i wiele albo ma problem z zasięgiem, albo prędkość jest jakaś modemowa cały czas.

Dlatego szukam czegoś sprawdzonego, żeby nie wtopić 200-300zł i w końcu nie miec tego internetu :D
  • Odpowiedz
@aukolb problem z zasięgiem to będzie w lesie, górach czy głębokiej wsi. Zamierzasz zwiedzać odludzia? 4G+ ma pokrycie wszędzie w mieście i okolicach. Problem jest z telefonami spoza Japonii bo one nie obsługują japońskich częstotliwości i dlatego niektórzy mają słaby zasięg. Prędkość to znowu zależy od Twojego telefonu ale w mieście nie powinno być problemu. Zdecydowanie więcej wolnych jest WiFi Hot spotów.
Nie wiem co chcesz robić skoro 2 GB na 14
  • Odpowiedz
@ama-japan: No ja czytałem, że w Tokio mieli problemy przy jakimś tam sim cardzie :D Może jakiś gówniany dostawca albo rzeczywiście te telefony.

No jak ten japanfreewifi rzeczywiście dobrze będzie działał to dodatkowe 2gb powinno styknąć. Ale jak byłem w październiku w USA na 14 i korzystałem tylko z neta z telefonu to 8gb chyba przeleciałem :D

@PRomanowski: no 10gb jest przy kontrakcie z tego co czytałem, ale tak jak
  • Odpowiedz
@aukolb: na 99% telefony. W Japonii raczej nie ma miejsca na gównianych dostawców, jak coś nie działa reklamujesz i dostajesz zwrot kasy. Jeśli ten internet jest tak ważny i nawet chwila bez niego jest stracona to polecam wynająć wifi router.
Zawsze możesz doładować konto jeśli wykorzystasz limit.
  • Odpowiedz
  • 0
@ama-japan: chodzi po prostu o dostęp do google Maps głównie pewnie i jakieś apki do transportu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Będąc w stanach używałem tylko mapsów i messengera do wysyłania fotek to znajomych i tyle poszło pakietu :
  • Odpowiedz
  • 0
@ama-japan: z tego co czytałem to nie można offline mapy Tokio w google maps. Jeszcze nie sprawdzałem.

Ale jak teraz myśle to chyba mam włączona synchronizację danych z chmura po LTE również, to pewnie to zjadło te dane. Muszę to sprawdzić w sumie :D
  • Odpowiedz
@ama-japan: ale wyczytałem, że to docomo to jak gówno chodzi, więc nie ma sensu i biorę to iijmio ;)

a co do prędkości neta to doczytałem, że te karty visistor sim są traktowane jako 3 kategorii w sieci i dlatego tak wolno chodzi internet na niektórych z nich. Ale ile w tym prawdy to żodyn nie wie ;)
  • Odpowiedz
@aukolb docomo jak gówno? Jak się podłączam to nie mam najmniejszych problemów, a oglądam YT czy słucham muzyki z internetu. Nie wiem skąd takie opinie. Wszystko zależy od lokalizacji.
Rozumiem, że poniżej 50 mbits to gówno?
Calkiem możliwe, że są priorytety ale nigdy o tym nie słyszałem.

Na prawdę chyba już zbyt długo drążysz ten temat. Uwierz mi, w całej Japonii a szczególnie w dużych miastach internet mobilny jest bardzo dobry.
  • Odpowiedz