Wpis z mikrobloga

O ile jestem fanem Xiaomi tak kompletowanie SmartHome zaczyna mnie lekko irytować - wersje, regiony...
Podpowie ktoś co muszę dokupić, aby poniższy zestaw zafunkcjonował?

Mam obecnie:
1. Nawilżacz Xiaomi Smartmi Pure Air Humidifier 2 (wersja chińska, nie ma nawet chyba EU)
2. Oczyszczacz Xiaomi Mi Air Purifier 2s (wersja EU)
3. Kwadratowy czujnik Temp/Wilg/Cisn (Xiaomi Aqara)

Moje pytania to:
1. Czy da się ustawić, by nawilżacz zaczytywał wilgotność z czujnika Xiaomi Aquara i na jego podstawie włączał się i wyłączał?
2. Jaką bramę kupić, która ogarnie mi wszystkie trzy posiadane już urządzenia razem? Czy uda się to zrobić pod jedną aplikacją czy będę musiał klonować i ustawiać na jednej region Chiny na drugim Europa (tak mam dotychczas, nie udało mi się tego zrobić inaczej).
3. Planuję kupić jeszcze przełącznik, czujnik wstrząsowy i kamerę. Czy wszystkie urządzenia są kompatybilne ze wszystkimi bramami i na odwrót?

Czy mogę prosić o pomoc w skompletowaniu zestawu? z góry dziękuję

#xiaomi #smarthome #inteligentnydom #pytaniedoeksperta #chinskiecuda #homeassistant #aqara #zigbee #mihome
cebula12klocuch13 - O ile jestem fanem Xiaomi tak kompletowanie SmartHome zaczyna mni...

źródło: comment_Wc1z1zbHoQRTQl0kTPW8XWwnzVfSTNpq.jpg

Pobierz
  • 9
@cebula12klocuch13: 1. Nawilżacza nie mam, ale w regułach czujnika jest możliwość ustawienia: "if above/below humidity then"
2. Ja mam zwykłą v2
3. Mam to wszystko, jest kompatybilne z powyższą.

Ja wszystkie sprzęty zamawiałem w Chinach więc wszystko (łącznie z odkurzaczem) śmiga na jednym serwerze.
@cebula12klocuch13: ja się na odświeżaczu nie bawię w automatyzację. Włącza się na kilka godzin wieczorem i przechodzi w tryb nocny o godzinie, o której zwykle idę spać. Nie wiem czy da się mu zmienić region na China, taki jaki mają lampy