Wpis z mikrobloga

za ile gdzies kupie #gitara ktora bedzie sensownie brzmiec? chcialbym kupic i zaczac sie uczyc grac poprzez #rocksmith . wolam #gry moze ktos mial i ma doswiadczenie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@heater: Z tych mniej popularnych marek, jak w dobrych pieniądzach trafisz Fernandesa, to tyż możesz brać w ciemno. Z bardziej popularnych tanich ale znośnych to np. Washburny. Jakbyś coś więcej pod kątem wymagań/grania docelowego etc. napisał, to pewnie więcej konkretnych rad dostaniesz.
  • Odpowiedz
@heater: może jeszcze jakiś Squier ale tutaj już jednak bym pytał kogoś kto na takich grał, miałem znajomego tylko miał trochę droższego telecastera i całkiem sensowne to było jak za swoją cenę. Jeszcze można szukać Epiphone ale mi osobiście nie przypadła do gustu jakoś tych gitar, może miałem słabą próbkę więc mimo wszystko nie brałbym moich odpowiedzi za pewnik.
  • Odpowiedz
@normiknawymarciu: szczerze - nie wiem jakie mam wymagania, poza znosna barwa dzwieku, nigdy nie gralem na gitarze, jakies tam muzyczne doswiadczenie mam, ale czytanie nut przy gitarze chyba niezbyt okaże się przydatne. w sumie moglbym dodac, ze nie boje sie uzywek bo chce sprawdzic czy zlapie zajawke, choc z drugiej strony nie znam realiow i nie wiem czy nie ma tak jak np. przy saksofonach, gdzie jak masz elementy eksploatacyjne,
  • Odpowiedz
@heater: No z zasady mówi się - kup używkę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja pytałem pod kątem wymagań/docelowego grania, bo o ile w sumie na wszystkim zagrasz wszystko, o tyle singlowe przystawki ze Stratopodobnych gitar mogą Ci brumić przy zbyt mocnym przesterze, a z kolei do grania bluesa nie potrzebujesz diabelskich V`ek z EMG 81 ( ͡° ͜ʖ ͡°) A warto o
  • Odpowiedz
@heater: W sumie to w gitarze nie ma się za bardzo co psuć. Nie licząc zadrapań, obitego lakieru i innych uszkodzeń kosmetycznych. Progi się zetrą jak są niestalowe, ale nie trzeba ich od razu wymieniać - można je wyrównać i obniżyć struny. Klucze sobie można samemu wymienić spokojnie. Niezłe pickupy to parę stów, ale nie wiem co byś musiał robić z gitarą żeby ci się przetwornik uszkodził, a kabelek to
  • Odpowiedz
@heater: Ja tylko powtórzę słowa @Sebosam, bo Pacifica 112 w różnych wersjach - J, X, V jest bardzo wdzięczną gitarą i będzie na pewno służyć na lata. Ewentualnie właśnie polskie wiosła z dawnych lat, czyli Fernandes, Flame, Zak (chociaż nie wiem czy tylko basów nie robili). Najtańsze Squiery, Epiphony i wszystko co było niedawno nowe, a tanie to lepiej zignorować.
  • Odpowiedz
@heater: kup tą yamachę. albo epiphone pro-1, taka gitarka z mniejszym body, dodawana oryginalnie do rocksmitha. ktoś tu polecał squiera. jako pierwsza gitara jest ok. ALE GO NIE KUPUJ. na rocksmicie za żaden #!$%@? nie zagrasz na tym trupie, bo cały czas będzie wywalało w menu strojenia że głośność jest za duża, albo strój będzie latał z max zawysokiego na max zaniski, a żeby to poprawić musiałbyś zmienić klucze i
  • Odpowiedz