Wpis z mikrobloga

Mam pytanko. Planuje się zwolnić tak w czerwcu. Pracuję obecnie 7 miesięcy w tej firmie więc okres wypowiedzenia wynosi miesiąc. A zatem wypowiedzenie musiałbym złożyć w maju, a ja chcę skończyć pracę w czerwcu. Czy jeżeli złożę wypowiedzenie to pracodawca może mnie zwolnić od razu po złożeniu wypowiedzenia? Bo jak mówię, zależy mi żeby ten miesiąc jeszcze pracować

#pracbaza #pytaniedoeksperta #praca #prawopracy
  • 22
  • Odpowiedz
@GracekPL
Jeśli złożysz je w maju, to cały czerwiec będzie miesiącem wypowiedzenia.

Pracodawca może zwolnić Cię z obowiązku pracy, ale zapłacić za ten miesiąc i tak będzie musiał.
  • Odpowiedz
@GracekPL masz umowę na czas określony czy nieokreślony?
Jeżeli okreslony-konczy się umowa i nara. Zero zobowiązań.

A i jest też taka instytucja jak porozumienie stron-odchodxisz tego samego dnia i już.
Koniec.
  • Odpowiedz
@GracekPL: Składasz w maju, to masz obowiązek pracy do końca czerwca. Pracodawca może cię trzymać do końca i może ci wypłacić ekwiwalent za nierozliczony urlop. Może też cię wysłać na nierozliczony urlop. Może też cię od razu pogonić za porozumieniem stron i wtedy spracuje z urlop, a za resztę dni musi ci zapłacić.
  • Odpowiedz
@zasadzka01:

Może też cię od razu pogonić za porozumieniem stron


Co masz na myśli? A jak nie będzie się chciał dać pogonić, to nici z porozumienia.
  • Odpowiedz
@zasadzka01:
To się nazywa zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy i nie ma znaczenia czy umowa się kończy przez wypowiedzenie czy przez porozumienie stron.
  • Odpowiedz
@skejwen

do dyscyplinarki umowa nic nie ma, nadrzednym prawem jest w tym przypadku kodeks pracy.

Miałem na myśli zapis umowy jako inną opcję do dyscyplinarki. spotkałem się tam z uszczegółowieniem sytuacji wypowiedzenia. Niektórzy dostają większy na dzień dobry itp.

@vegetassj1

Dyscyplinarke może być:

Nie przychodzisz do pracy

Przychodzisz do pracy pijany( nie leczysz się z alkoholizmu)

Kradniesz w pracy

Tracisz uprawnienia do wykonywania zawodu


Tak jak pisałem, o ile ma powód. W
  • Odpowiedz