Wpis z mikrobloga

Dzisiaj podszedł do mnie pracownik fizyczny.
Typowy seba, łysy, jeżdżący e46, pracujący w firmie od 5 miesiącu
I pyta mnie o podwyżkę, bo za mało zarabia
Przypominam pracownik fizyczny z wykształceniem podstawowym, pracujący 5 miesięcy
Ja mu mówię, ze i tak ma dosyć niezła stawkę jak na woj. Lubuskie, bo dostaje 2500 na rękę
Wtedy on wyjeżdża, ze Heniek ma 3,500 i miał wyższy dodatek świąteczny
Tłumacze mu, ze Pan Heniek pracuje w firmie od 5 lat i te pieniądze mu się należą
Odparłem, ze ciężka praca i efektami na pewno za 2 lata dorówna zarobkowo panu Heńkowi
Na co on: za 2 lata to tej firmy już nie będzie, bo się zwolni. A nikt za tak psie pieniądze nie będzie pracować XD
Czasem nie wiem czego chcecie...
#pracbaza
  • 83
  • Odpowiedz
@BrakPomysluNaNick: Dał bym ci minusa gdybym mógł, ale wytłumaczę Ci młody Mireczku zasady: w prawdziwej firmie pensja składa się z 3 czynników
-Twoich umiejętności i doświadczenia
-Twojego stażu pracy
-Twojego stanowiska

rozumiesz?
  • Odpowiedz
@BrakPomysluNaNick: @vegetassj1: kolega @bialy_wilk ma rację, tak dzieje się w normalnych zakładach, które doceniają pracownika i nie chcą, aby on odszedł, więc go odpowiednio wynagradzają. Jeśli ktoś przez 20 lat w takiej firmie jest "specjalistą od jednej śrubki" przez całe życie to niech się nie dziwi, że podwyżki żadnej nie dostanie bo nie rozwinął swoich umiejętności, mimo, że ma takie możliwości.

Niestety, w dużej ilości firm często
  • Odpowiedz
@matwes niestety,ale 90% firm wykorzystuje to,że umiesz coś więcej. Dlatego ja się nie dziwię,że część ma to gdzieś i udaje,że czegoś nie umie.

A co do samorozwoju- 100% racji
  • Odpowiedz
@matwes: to w czym @bialy_wilk ma rację skoro piszesz to samo co ja a nie to samo co on? xD

Jeśli ktoś przez 20 lat w takiej firmie jest "specjalistą od jednej śrubki" przez całe życie to niech się nie dziwi, że podwyżki żadnej nie dostanie bo nie rozwinął swoich umiejętności, mimo, że ma takie możliwości.

O tu. Przecież ja to piszę a on mi wmawia, że jednym z
  • Odpowiedz