Wpis z mikrobloga

Dzisiaj podszedł do mnie pracownik fizyczny.
Typowy seba, łysy, jeżdżący e46, pracujący w firmie od 5 miesiącu
I pyta mnie o podwyżkę, bo za mało zarabia
Przypominam pracownik fizyczny z wykształceniem podstawowym, pracujący 5 miesięcy
Ja mu mówię, ze i tak ma dosyć niezła stawkę jak na woj. Lubuskie, bo dostaje 2500 na rękę
Wtedy on wyjeżdża, ze Heniek ma 3,500 i miał wyższy dodatek świąteczny
Tłumacze mu, ze Pan Heniek pracuje w firmie od 5 lat i te pieniądze mu się należą
Odparłem, ze ciężka praca i efektami na pewno za 2 lata dorówna zarobkowo panu Heńkowi
Na co on: za 2 lata to tej firmy już nie będzie, bo się zwolni. A nikt za tak psie pieniądze nie będzie pracować XD
Czasem nie wiem czego chcecie...
#pracbaza
  • 83
@a665321: a jak to np obliczysz w zawodach które działają w systemie dyżurowym lub wtedy kiedy się coś dzieje, albo efektem naszej pracy jest dobro niematerialne ¯\_(ツ)_/¯
@ziel0ny: Mireczku, tak ale nie do końca ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeśli dwie osoby robią to samo to bardziej wartościowy jest ten pracownik z większym stażem (pomijam leserów, alkoholików, nierobów) bo lepiej orientuje się w systemie pracy, zna zwyczaje
@BrakPomysluNaNick: powiem tylko XD to jak ktoś na takie same obowiązki ale jeden ma doświadczenie i wykonuje je zajebiscie a drugi nie ma i zajmuje mu to x5 więcej czasu to i tak rozumiem taka sama wypłata się należy xD kek