Wpis z mikrobloga

W zasadzie to nie wiem czy mam nerwice lękową czy fobie społeczną. W sytuacji stresowej trzęsie mi się głowa. Ale nie mam somatów typu zawał serca czy coś w tym stylu. Teraz 9ego mam pierwszą wizytę więc sam nie chce zakładać co mi jest dokładnie. Ale jest to jakieś zaburzenie lękowe w kontaktach międzyludzkich.
Z trzęsacą się głową byłem u neurologa przed końcem roku. Mam mieć rezonans magnetyczny głowy. W międzyczasie biorę propranolol i neurovit. Propranolol 1 tydzien bralem 1x2 10mg na dzien i teraz 2x2 na dzień. Troche uspakaja ale do końca lęku nie likwiduje. Czy ktos probowal ten specyfik? Ja zauwazylem, ze jak rano wezme 2 tabletki to około 11~12 mi schodzi i wtedy nasila się jakby lęk. Więc zaczalem brac 4 po jednej w rownych odstepach czasowych.
Jak bylo u Was?
#fobiaspoleczna #nerwica
  • 7
@barszcz1234 Dostalem go na ten ruch glowa od neurologa. Pewnie teraz u psychiatry dostane cos lepszego. Propranolol jakos tam dziala - uspokaja. Musze go brac 2x2 dziennie ale przez leki rozkladam go na te 8 godzin po 1 w pracy :)
@masztan: propanolol zmiejsza objawy psychosomatyczne i na to go dostałeś. Psychiatra przepisze Ci jakieś ssri a propanolol zostawi żebyś się mniej trząsł. Jak możesz to jeszcze przed pierwszą wizytą u psychiatry przebadaj tarczyce.
@masztan: propranolol działa na objawy somatyczne typu trzęsące się ręce, mocne bicie serca, drżący głos. Na psychikę może działać pośrednio, bo te wyżej wymienione objawy same mogą zwiększać stres, więc gdy propranolol je wyciszy, to się uspokoisz w pewnym stopniu. Istnieją też badania na jego działanie w wygaszaniu reakcji, tak jakby emocjonalnym zapominaniu o tych reakcjach
@Mike_Ainsel Mam zrobic badanie krwi od neurologa. Zadzwonie zeby dodatkowo (już odpłatnie) do tego zrobic badania odnosnie tarczycy. Kilka razy już slyszalem aby sprawdzić tarczyce i faktycznie zrobie badania krwi pod tym kierunkiem