Wpis z mikrobloga

Czy w 2019 organizowane są jakieś protesty przeciwko PiSowi? Interesuje mnie przede wszystkim zakaz handlu, rejestracja kart sim i 500+. Z chęcią bym poszedł na jakiś protest przeciwko tym "pomysłom", nawet gdyby był pod auspicjami KODu, pod warunkiem, że hasła byłyby jasno sprecyzowane.

#polityka #4konserwy #bekazpisu #bekazlewactwa #bekazlewakow
n0002 - Czy w 2019 organizowane są jakieś protesty przeciwko PiSowi? Interesuje mnie ...

źródło: comment_CsIX9Y0bcD4m7QJ2YeARfzc3ecZFmejA.jpg

Pobierz
  • 12
@worldmaster: Pierwszy problem miałem gdy musiałem poświęcać czas na jechanie do salonu żeby się zarejestrować. Drugi problem mam taki, że naruszana jest moja prywatność. A trzeci, że wielokrotnie myślałem, żeby kupić sobie jakąś tymczasową kartę prepaidową (z różnych powodów, na przykład odzielna karta tylko do internetu na drugim telefonie który by był zrootowany) ale jak sobie przypominałem, że musiałbym zawracać sobie głowę rejestracją to od razu rezygnowałem.
@le_waq: Co do 500+ to na 99% jestem pewien, że nikt nie będzie miał odwagi w pełni znieść ten program. Może będę po trochu dodawać najróżniejsze obostrzenia ale zawsze mogą je znieść jak słupki zaczną spadać. Ale to nie ma znaczenia, mnie nie interesują sprawy partyjne ani czy mam do czynienia z opozycją. Uważam, że jeśli ludzie nie będą protestować to na pewno nic się nie zmieni.
@alphabeta: No to chyba jasne, że dla naszego dobra ;) Ktoś musi czuwać nad naszym bezpieczeństwem.

Jakakolwiek anonimowość to zawsze sól w oku dla rządu, rejestracja kart otwiera nowe możliwości w inwigilacji. Przestępców nie powstrzyma bo oni zawsze skorzystają ze słupa ale zawsze ułatwi zbieranie cennych metadanych o zwykłych ludziach.
@n0002 Bo w sumie temat wywoluje u mnie usmiech :)
Jakby to bylo cos o neutralnym zabarwieniu, postawilmbym.
Gdyby bylo to smutne to pewnie :(
Lubie wyrazac jakies emocje tak w zyciu jak i tym bardziej w necie, gdzie nie widac mimiki rozmowcy.
@n0002 Bardziej taki ze jest to co najmniej niezrozumiale stąd zadalem pytanie dodatkowe. No a pozniej gdy uargumentowales to czasem to tez pomyslalem sobie gdzie tu logika. Taki usmiech neutralno-badawczy :) Bo tez nie wiedzialem czy na sile nie szukasz powodu do dogryzienia PiSowi.