Wpis z mikrobloga

Dziadek ma #windows 7 ultimate. Wszystko grało i buczało. Dziadek mówi myszka nie działa. No to patrzę inną też nie działa pendrive nie działa żaden port USB (są 3) nie dają znaków życia.
1. Z device managera odinstalowałem wszystko z magistrali. Zrobiłem restart, wszystko się dodało myszka nie działa.
2. W biosie USB jest enabled.

Co dalej a przed resinstallem windowsa?
peele - Dziadek ma #windows 7 ultimate. Wszystko grało i buczało. Dziadek mówi myszka...

źródło: comment_u597cROCd8yE4K93pVqpJGIyl5AbGFmb.jpg

Pobierz
  • 17
W lapku obok mam w device manager coś takiego jak HID. To tam się dodają myszki i inne bajery. W tym tego nie ma. Może to to?
@peele: obstawiam uwalone porty... Może zimny lut lub problem z zasilaniem. Możesz jednak spróbować przeinstalować system. Jednakże, jeśli w instalatorze Windows-a nie będzie działać mysz USB, to nie masz po co formatować dysku.
@a2k__ @Mirkujacy
Robię właśnie skan anti-malwarem.

Dziadek w ostatnich dniach instalował:
Mozilla Firefox 64.0
Adobe flash player 32 ActiveX
Adobe flash player 32 NPAPI
Mozilla maintenance service

Telefon się nie ładuje w żadnym z portów USB w tym lapku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@peele: zależy jak jest skonstruowany lap. Jak porty usb są wlutowane w płytę główną to może trzeba poprawić piny od usb, może się uda lutownicą punktową.

Bywają też laptopy które gniazda usb mają na osobnej płytce i ta płytka jest podłączona taśmą do pkyty głównej. Wtedy można sprawdzić czy może taśma się poluzowała, przerwała, bądź sama płytka padła więc wtedy wystarczy zakupić nową i wymienić i usb będzie działać