Wpis z mikrobloga

@Erk700 sam wątek dotyczył Boga i sam zapytałes o "zaprzeczenie istnienia bóstw". Co do drugiej cześci z pismem świętym nie wiem o co ci chodzi. Przykłady z pisma świętego użyłem tylko po to byś wybronił swoją wiarę.
  • Odpowiedz
@kojak3639: Zmieńmy temat dyskusji na samochody.
Zadałem Tobie pytanie czy samochody istnieją?
Odpowiedziałeś, że nie istnieją.
Teraz zadałeś mi pytania o Dacię Sandero: jaki ma silnik?, jakie opony?, czy siedzenia są wygodne? itd.
Tylko jaki jest sens pytać o Dacię Sandero, skoro uważasz, że samochody w ogóle nie istnieją?

Pytałem o Boga jako Wszechmocnego, podobnie jak programista w hipotezie symulacji. Możesz lubić Dacię Sandero, jednakże nie tylko o niej chciałem porozmawiać.
  • Odpowiedz
@Erk700 Nie zrozumiałeś o co mi chodzi i trochę zmieniłeś sens mojej wypowiedzi. Niehh już będzie o tych samochodach. Napisałem że samochody nie mają prawa istnieć i nieważne jaka to będzie marka ponieważ *prawa fizyki* i *obserwowalny wszechświat* lecz później napisałem o twojej marce samochodu abyś mi udowodnił że ona istnieje lub żebyś wybrał jakąkolwiek inna i wytłumaczył te wszystkie nielogiczne rzeczy które znajdują się w książeczce wyjaśniające działanie owyhh aut. Podałem
  • Odpowiedz
@kojak3639: Na razie w ogóle nie wspomniałem w co wierzę, więc równie dobrze mogę być dla Ciebie muzułmaninem.

Czy uważasz, że hipoteza symulacji jest możliwa? Czy programista może istnieć?
  • Odpowiedz
@Erk700 przecież napisałem że może być jakakolwiek inna Religa jeśli nie jesteś katolikiem...

Hipoteza symulacji jest ciekawa ale również jest mnóstwo "ale" które jej zaprzeczają. Dla mnie wydaje się mało możliwa właśnie przez wzgląd na te "ale". Zresztą świat programisty również musiał jakoś powstać.
  • Odpowiedz
@kojak3639: Jedna z wersji hipotezy symulacji mówi o tym, że ,,oryginalny" świat mógł powstać w ten sposób, jak my wyobrażamy sobie, że powstał nasz świat. Na ich doświadczeniach zbudowali symulację.
Czy zatem hipoteza symulacji jest mało prawdopodobna, ale możliwa?
  • Odpowiedz