Wpis z mikrobloga

@StaryWilk: Duze sklepy sa na pewno pozamykane w Austrii, RFN, Francji i Hiszpanii, tam akurat bylem i stad wiem :) Otwarte sa tylko male sklepiki z wlascicielami, czyli tak jak u nas.
  • Odpowiedz
Pan PIS wprowadzil tez podobne przepisy w prawie calej EU?

@keton123: W jakiej całej UE xDDD UE to 28 państw! Zakaz obowiązuje w trzech. Sklepy zamknięte są w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Pewne ograniczenia są w siedmiu innych państwach - wprowadzone są w Grecji, Luksemburgu, Belgii, Francji, Norwegii, Holandii i Wielkiej Brytanii.

- Zakaz handlu w niedzielę w Belgii - zakaz handlu w niedzielę dotyczy dużych hipermarketów. Otwarte mogą być tylko małe sklepy, piekarnie w wyznaczonych godzinach oraz sklepy mięsne.
- Zakaz handlu w niedzielę w Hiszpanii - ustawa dotyczy tylko kilku rejonów kraju.
- Zakaz handlu w niedzielę w Holandii - otwarte mogą być sklepy spożywcze oraz kwiaciarnie. Do godziny 13.00 można prowadzić
  • Odpowiedz
@xandra: U nas tez sa otwarte male sklepiki prowadzone przez wlascicieli. W Austrii dodatkowo moga byc czynne sklepy na np. dworcach czy lotniskach. Napisalem "prawie calej" a nie calej. Duze sklepy na pewno sa zamkniete we FR, DE, AT, tam czesto bywam i czasami utrudnia mi to zycie. O ile mi wiadomo PIS nie mial z tymi przepisami nic wspolnego w tych krajach :)
  • Odpowiedz
@szalony_ikar: Zaledwie od kilku lat obowiązuje dzień wolny w Trzech króli. I jest to jeden z najgłupszych pomysłów zaraz po zakazie handlu w niedziele i zakazie handlu w inne święta, poza wielkanocnymi i bożonarodzeniowymi.
  • Odpowiedz
@keton123: Nieprawda, np w Niemczech to dotyczy tylko byłych zachodnich, w byłym NRD jest normalnie otwarte nie siej dezinformacji, Holandia natomiast reguluje to samorządowo, a nie centralnie. Także proszę nie kłam. Natomiast wszędzie słychać głosy żeby te zakazy istniejące zakazy cofnąć. Co do Austrii to inna bajka bo to podobne katole jak w Polsce.
  • Odpowiedz
NRD to nie Niemcy, tam mentalnosc niewiele sie zmienila.


@keton123: byłe NRD to formalnie i państwowo obecnie jak najbardziej RFN czyli potocznie Niemcy. Przestań się kompromitować bo w życiu ze swojego zadupia nie wyjechałeś.
  • Odpowiedz
@xandra: a czy ty wiesz, że skoro 6 stycznia jest dniem wolnym, to czy to byłaby środa czy piątek to i tak byłoby zamknięte? Zamilcz, ale się nie kompromituj, bo twoja....elokwencja obraża każdą kobietę. Jesteś zwyczajnie nieogarnęta i czy sklepy byłyby otwarte do godz 13 czy do godz 15 to i tak byś sę nie ogarnęła, że trzeba zakupy zrobić.
  • Odpowiedz
@Magdalie: Oho, chyba ci się coś pomyliło kotku, mamy demokrację i wolność wypowiedzi, ale pochylę się nad tobą jeszcze raz i zacytuję sama siebie:

Zaledwie od kilku lat obowiązuje dzień wolny w Trzech króli. I jest to jeden z najgłupszych pomysłów zaraz po zakazie handlu w niedziele i zakazie handlu w inne święta, poza wielkanocnymi i bożonarodzeniowymi.

To, że głupi i niekompetentni politycy rządzą w tym państwie jest oczywiste. A
  • Odpowiedz
a czy ty wiesz, że skoro 6 stycznia jest dniem wolnym, to czy to byłaby środa czy piątek to i tak byłoby zamknięte? Zamilcz, ale się nie kompromituj


@Magdalie: Mogę zapytać, głosujesz na PiS i chodzisz do kościoła?
  • Odpowiedz
@StaryWilk: Aha...Czyli fakt, że przygotowałam się wcześniej czyni mnie wierzącą katoliczką i wyborcą pisu?
Nie. Jestem Ateistką i przeciwniczką PiSu jak i PO. I jak? Twój świat zatrząsł się w posadach?
@xandra: #!$%@? się ode mnie. Czy to moja wina, że nie myślisz? Na jakiej podstawie twierdzisz, że nie płacę na 500+ i że wybrałam PiS? Bo po prostu jestem mądrzejsza niż ty?
Nie obwiniaj mnie o to,
  • Odpowiedz
@Magdalie: O, borze, widzisz i nie szumisz :D Wytłumaczę to jeszcze raz, tak abyś nawet ty to zrozumiała. Spójrz na tagi: #zakazhandlu #niedzielahandlowa #heheszki #humorobrazkowy Połączenie ich w całość najwyraźniej przerosło twoje możliwości, więc TO BYŁ ŻART. To jest portal ze śmiesznymi obrazkami.

Na jakiej podstawie twierdzisz, że nie płacę na 500+ i że wybrałam PiS? Bo po prostu jestem mądrzejsza niż
  • Odpowiedz
@xandra: Nie chciałam być dla ciebie nie miła, ale widzę że się nie da.
Nie bój się, nie jestem, nie byłam i nie będę beneficjentką 500+. Z sebą też się nie spotykam, nie mówiąc już o karynach.
Nie będę dyskutować z osobą, która nie widzi różnicy między oznakami życia a oznaki śmierci albo robi kanapkę z kartoflem.
Jeśli ktoś z nas dwóch, będzie się spotykać z Sebą - to ty,
  • Odpowiedz
Ach, ach. Musi mieć adwokata


@Magdalie: Nikogo nie musi, mieć, jest bardzo bystra i inteligentna, po prostu zgadzam się z jej opinią, szczególnie jak odpowiada jej taka Karyna jak Ty.
  • Odpowiedz