Wpis z mikrobloga

@PajonkMondry zależy jak dużo będziesz jeździć i jakimi liniami. Jeśli się przesiadasz ale pozostajesz w jednej "sieci" (np. JR) to przejazd jest tańszy. Jak się przesiadasz i zmieniasz "sieć", to przejazd będzie droższy.

Jeden przejazd z Shibuya do Ikebukuro to koszt 200 JPY JR, ale jak chcesz jeździć po mniej centralnych miejscach to powinieneś liczyć 400-600 JPY za przejazd.
W każdym razie terminale są wszędzie, są niezawodne i przy wyjściu z bramki
@PRomanowski:

Przede wszystkim muszę podziękować za specjalną rejestrację na Wykop.pl jedynie w celu odpowiedzi na moje pytania - rzadko tak się dzieje, Dziękuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wszystko zostało wyjaśnione,tylko czy te karty (Suica, PASMO) mają faktycznie ważność 10 lat? I jak wrócę np za 2 lata to niewykorzystane środki które doładowałem dalej będą na karcie?
@PajonkMondry: w sumie to planowałem się zarejestrować i zobaczyć co piszą tutaj o Japonii, akurat tego samego dnia zadałeś te pytania. Czy to przeznaczenie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Suica jest ważna 10 lat, środki Ci nie przepadną. Co do biletów trzydniowych to nie wiem, nie korzystam. Ale jeśli przyjedziesz tutaj na wizie turystycznej to możesz kupić JR Pass który da Ci możliwość podróży po Japonii Shinkansenami i
@aukolb: Planuje w tym roku, oczywiście nie objazdówkę tylko na własną rękę, puki co uczę się co mnie spotka na miejscu

@PRomanowski:
No to chyba przeznaczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak o JR Pass słyszałem, na pewno zamierzam zakupić, ale o tym że JR Line po Tokio to też obejmuje to pierwszy raz słyszę od Ciebie. Planuje spędzić miesiąc, wiec JR Rail się przyda, bo choć
@PajonkMondry: kiedyś Suica była dla JR a Pasmo dla metra.
Zdecydowanie więcej jest JR niż metra. Kilkanaście lat temu oba systemy się połączyły i można te karty używać zamiennie. Służą one nie tylko do płacenia za przejazd ale także w różnych sklepach, więc warto załadować na 5-10 tys jenów i mieć spokój. Także opłata Suica czy Pasmo za przejazd jest nieco tańsza niż kupno zwykłego biletu (opowiadamy o tym w naszym
@PRomanowski: no nie z punktu widzenia japońskiego prawa. Masz wizę na ile 3, 5 lat ? Potem musisz ją odnowić. Banki widzą to tak samo, szczególnie jak będziesz ubiegać się o kredyt.
Długo już tutaj jesteś? Czym się zajmujesz?
@ama-japan: Z punktu widzenia którego prawa nie jestem rezydentem? „A resident is an individual who has a living base in Japan or has resided in Japan for a continuous period of one year or more”

Oczywiście jeśli chce wziąć kredyt na 30 lat a mam wizę na 3, to go nie dostanę. Jednak jestem rezydentem, konkretnie „non-permanent resident”. Reszta na priv