Wpis z mikrobloga

@blawatek: kupiłem go bo 30 nabojowy przeszkadzał w strzelaniu na leżąco:) Ale fakt, jak kupowałem go we wrześniu to ciężko było dostać 10 nabojowe magi bo wszystkie były wykupione;) Teraz żałuje, że nie poczekałem i nie kupiłem PMAGa:/
@Lemartez: Ciężko powiedzieć, na pewno raz przeładowałem, był strzał na sucho i po drugim przeładowaniu stało się takie coś. Wcześniej ten magazynek parę razy nie dosyłał naboi i po ostatnim strzale nie
@Lemartez: pytasz o magazynek czy karabinek? Magazynek był suchy w środku, a karabinek leżał parę miesięcy w szafie, posmarowany balistolem. To zacięcie było po wystrzeleniu jakichś 30-40 naboi.
@roszek: Moze inni z tagu bardziej obeznani sie wypowiedza - ale byc moze jesli mag lezal na suchym/wilgotnym, to zaczal gdzies oporowac (temu np niedosył jeden) a potem np jak sprezyna skoczyla to wrzucil i drugiego na DF. Ale ot to taka moja teoria tylko :)
@roszek: To, że zamek nie zostaje w tylnym położeniu spowodowane jest nieunoszeniem przez donośnik pazura bolt catch, a to sugeruje dwie rzeczy: albo magazynek nie wchodzi do końca, albo masz pęknięty pazur bolt catch. Otwórz karabin, włóż pusty magazynek i zobacz, czy donośnik popycha pazur. Magazynek to najczęstsza przyczyna double feed, zbyt dużo gazu i za słaba spręzyna buffera też mogą powodować DF, ale 99 na 100 przypadków winny jest magazynek.
@Francisco_dAnconia nic mi nie mów o tym podwójnym strzelaniu na pojedynczym. Przegrałem przez to Mistrzostwa Wojska Polskiego... Ogólnie czasem jest tak, że zaczep ognia pojedynczego nie przechwytuje kurka, nie wiem czy to wina za mocnej sprężyny powrotnej czy na zaczepie albo za słabej amunicji ale problem jest i często się zdarza. Beryl pomimo, że jest celny to nie jest to broń sportowa I potrafi sprawić psikusa;)
@roszek: Na zawodach wojskowych jeden koleś ładuje, odpina magazynek, strzela, podpina, ładuje, odpina... chyba też tak zacznę robić (;
Z tego, co widzę po bebechach, to taki jeden element się wyrabia i ześlizguje. Mój Beryl już swoje przeszedł i wyraźnie widać w metalu ślady zużycia.
Co fajnie widać na zawodach, gdzie niemal wszyscy mają piękne karabinki ze świeżą oksydą, a mój wygląda, jakby go dwajścia kilometrów ciągnięto po kamienistej plaży (;
@roszek: Magazynki FAB mają złą opinię, donośnik sprawia problemy i z tego co pamiętam występ oddziałujący na zatrzaśnik zamka do osobny element, który bardzo szybko ulega uszkodzeniu. Co to za nalot na zamku i nakrętce mocującej lufę?