Wpis z mikrobloga

Witam.
Mam problem z #prawo w #norwegia . Pewna pani nie chce oddać mi depozytu i chciałem załatwić sprawę w Forliksrådet. Czy ktoś z was miał już doświadczenia z tą instytucją? Jak przygotować taki dokument i gdzie go dostarczyć?


Na początku listopada w połowie mojego mieszkania brakło prądu, właścicielka początkowo nie paliła się do załatwienia sprawy, ale zaczeła nas nawiedzać z kochankiem (elektrykiem bez licencjii) o 21-22, i po około 3 tygodniach rozwiązali problem, z tego co zrozumiałem ominowszy główne zabezpieczenie, które wywalało korki, sądzę, że od wilgoci panującej w mieszkaniu. Ta wilgoć i brak odpowiedniej temperatury spowodowały pojawienie się grzyba. Zdecydowaliśmy w trybie natychmiastowym zmienić mieszkanie, ze względów zdrowotnych. Właścicielka oczywiście nie zgadza się na zwrot depozytu pomimo, że znaleźliśmy ludzi na swoje miejsce. Gdy powiedziałem, że to względy zdrowotne przeważyły szale, to oskarżyła mnie o zniszczenie okna, gdyż nieumiejętnie korzystałem, drewno zawilgło i nadaje się do wymiany. Depozyt wynosi 15000 NOK a ona chce odbyć z depozytu 7500NOK, co robić?
  • 8
@Borsuk69: Mysle ze tak, albo napisz do nich na FB.
Przy okazji wiem, ze takie praktyki sa niezgodne z norweskim prawem i mozna by wlscicielke przeczolgac. Chociazby za ominiecie zabezpieczenia elektrycznego. Nachodzenia was w domu itd.
@PMV_Norway: Uwierz mi, że bardzo tego pragnę, żyłem z nią bardzo dobrze przez wiele lat, za darmo przycinałem jej większe krzewy, usuwałem mech z dachu szopy i woziłem jej świętej pamięci męża na rehabilitacje. Jej mąż spoko typ, ale po śmierci długo nie czekała i znalazła sobie kochasia, który wg mnie jest problemem, to on anulował vising godzine przed przybyciem gościa :/ ogółem jemu wolałbym narobić koło pióra, no cóż może
@Borsuk69: przygotuj sie wstępnie na batalie, jeśli forliksråd Ci nie pomoże to zostaje sąd. Nie wiem jaka masz sytuacje ale jeśli będziesz potrzebował adwokata to koszty robią się konkretne (zadaj sonie pytanie czy warto się tam kopać o taka sumę).
Atakuj forliksråd tak czy tak, jak tam się nie uda to się zacznij martwić.
Pozbieraj wszystkie możliwe papiery/zdjęcia - obi to lubią.
Powodzenia!!
@andrzej89: mam wszystko :) tylko nie wiem w jakiej formie napisać skargę i gdzie z tym pójść, mam po norwesku takie "opowiadanie" ale nie wien czy ta forma im podpasuje. Nie mam zamiaru iść dalej, bo 15000 nok nie zwróci kosztów adwokata.