Wpis z mikrobloga

też uważam za głupotę rezygnację z organizowanych pokazów fajerwerków. Za to propsuję ostre karanie strzelania między blokami.


@Lipathor: ja też. Lepiej w jednym miejscu zrobić pokaz, niż mieć drugie oblężenie Stalingradu pod oknem. Zwłaszcza jak się spóźniony artylerzysta trafi, co o 4 w nocy strzela.
  • Odpowiedz
@Strzelec_Kurpiowski: @Lipathor: Ja w centrum Szczecina miałem problem żeby przejść ulicą w centrum bo o północy rzucili petardy pod wszystkie okoliczne samochody byle odpalić alarmy a potem rzucali petardy i race na środek ulicy.
Do tego jak wracałem o 3 autem musiałem uważać na najebusów co rzucali petardy na środek drogi. Tak więc ja bym powiedział że fajerwerki spoko to do petard mam jednak zastrzeżenia, no bo serio
  • Odpowiedz
ale za co tu karać? To strzelanie w nowy rok jest zabronione? Coś się zmieniło w przepisach?


@Can_I_help_you: nie jest zabronione, ale już strzelanie innym pod sami oknami w środku nocy pewnie tak.

Tak samo jak wiercenie w ścianach też nie jest zabronione, ale jak będziesz to robił w nocy z niedzieli na poniedziałek o 3 nad ranem, to możesz mieć kłopoty.
  • Odpowiedz
@Strzelec_Kurpiowski z tego co pamiętam to strzelanie jest dozwolone przez cały 1 stycznia. Od północy do północy i nie ma przepisu który by mówił gdzie można strzelać, a gdzie nie. Chyba, że się mylę i czegoś nie wiem. W każdym razie wątpię, żeby policja przyjęła zgłoszenie, że ktoś o 4 nad ranem strzela. Może @panbagieta będzie wiedział ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
tego co pamiętam to strzelanie jest dozwolone przez cały 1 stycznia


@Can_I_help_you: bicie konia też jest dozwolone, ale nie pod przedszkolami na widoku. Rozumiesz o co mi chodzi?

To, że wolno ci strzelać fajerwerkami, nie oznacza, ze możesz to robić bezpośrednio pod oknami śpiących sąsiadów.
  • Odpowiedz
nie wiem, musiałbym zajrzeć. Wątpię, żeby była podana odległość od zabudowań


@Can_I_help_you: tego się tak nie mierzy. Po prostu jeżeli strzelasz komuś pod oknem i jest głośno z to się na to łapiesz.

Dobra bateria to i w promieniu kilometra ludzi
  • Odpowiedz