Wpis z mikrobloga

@kopacz14 zakres częstotliwości pracy, biblioteki pod Arduino, zasięg pracy, prędkość transmisji, konsumpcja energii. Co dokładnie ta pogodynka oprócz pokazywania parametrów aury ma robić?
@kopacz14 jak napisał mat888 nrf ma kontrolę transmisji co pozwola unikać błędów. Jeśli nie chcesz komunikacji zwrotnej, to rf433 będzie ok, ale może się zdarzyć, że na tej częstotliwości Twoja pogodynka pogryzie się z pilotem od bramy lub silnym radiem ukf. W nrf masz na częstotliwości 2.4GHz dużo kanałów do wyboru. Patrząc na koszty układów można pobawić się zarówno jednym jak i drugim rozwiązaniem.
@kopacz14: Kolega z pracy mówił, że jak bawił się na 433 MHz to poblokował w okolicy bramy garażowe, zwykłe i samochody. Strasznie te zabawki sieją.

Prędzej idź w NRF. Swoją drogą NRF24L01 ma ponad 100 kanałów plus jeszcze pipe'y więc nie ma szans żeby ktoś namieszał Ci w komunikacji. Tzn. zakłócić zawsze można ale praktycznie nie da się komuś zrobić psikusa i np. podsłuchać ruchu a potem nawysyłać głupot.