Wpis z mikrobloga

To i ja coś sobie tutaj napiszę z moimi postanowieniami, albo raczej z celami, chociaż nie będą one tak spektakularne jak u innych, ale co tam.
Zgodnie z zasadą SMART, cele według mnie są sprecyzowane (tak bardziej jak mniej), da się je wszystkie zmierzyć, są osiągalne - pieniądze, czas, chęci to wszystko da się znaleźć lub już jest, są istotne, na swój sposób kilka podpunktów się ze sobą łączą, np. 4 z 5 czy 3 i 8, no i czas jaki sobie na to daję tj. do końca 2019

1. dokończyć magisterkę i się obronić, żeby mieć ten etap za sobą,
2. pójść na basen i nauczyć się pływać i postarać się nie utopić na 2 metrach głębokości,
3. zwiedzać, podróżować jeszcze więcej niż w poprzednich latach - głównie weekendowe wycieczki po Europie, plus jedna dłuższa po Iranie lub Gruzji i Armenii,
4. w końcu rozruszać swoje chude dupsko i pójść na siłownię - nie tyle, żeby #!$%@?ć masę, ale przede wszystkim dla zdrowia, chociaż dalej nie jestem w temacie ćwiczeń, odżywiania i co najgorsze wstyd, bo nie znam się w ogóle, jaki przyrząd do czego służy,
5. przytyć, tutaj nie wiem ile się da radę ogarnąć w rok, ale sama waga +15kg mnie zadowoli i sprawi, że nie będę wyglądał jak śmierć,
6. dostać stypendium FR i znowu wyjechać na 2/3 miesiące, tym razem będę celował w Petersburg lub Irkuck, żeby mieć lepszą miejscówkę na podróże po Syberii, poznawanie nowych miejsc i ludzi i szlifowanie języka,
7. zdać egzamin i uzyskać certyfikat z języka rosyjskiego na poziomie B2,
8. poszukać lepiej płatnej pracy, związanej z kierunkiem, który skończyłem i być może ze znajomością języka rosyjskiego, żeby wykorzystać go w życiu codziennym,
9. rozpocząć samodzielną naukę nowego języka i dojść do poziomie mocnego B1/B1+, głównie myślę o szwedzkim lub hiszpańskim (efekty sprawdzę zgodnie z punktem 3 podczas podróży),
10. ogarnąć swoje życie uczuciowe i znaleźć swojego tęczowego, chociaż to może być zdecydowanie zbyt ciężkie w realizacji,
11. przede wszystkim zrobić plan dnia, nie tracić czasu na głupoty przed komputerem, czy robieniu drzemek po długim spaniu, tylko robić coś nowego - chociażby pójść na basen czy siłownię,
12. ogarnąć swoje nawyki żywieniowe, jeść częściej w mniejszych ilościach, zacząć odżywiać się zdrowiej, więcej gotowanych potraw na parze, trochę wegańskich potraw, mniej przetworzonych i słodyczy, które żrę w tonach,
13. zadbać o zdrowie, zwłaszcza postarać się rozwiązać problem z ciulowym przepływem krwi w stopach i palcach,
14. jak ktoś tutaj fajnie to napisał już: robić mniej "bo muszę", a więcej "bo tego chcę",
15. i najważniejsze, cieszyć się jeszcze bardziej życiem, mniej się dąsać i nie brać wszystkie w taki sposób w jaki robiłem to obecnie,
#postanowienianoworoczne #nowyrok #postanowienia2019 #oswiadczenie #sylwesterzwykopem
  • 4
@bihu: lektorat na erasmusie 2 razy w tygodniu po 90 minut przez 8 miesięcy i skończyłem na poziomie początkowym A2.1 XD później rok przerwy i ostatnio 2 miesiące wakacji w Moskwie i doszedłem do poziomu B1+, więc wychodzi te 10 miesięcy na dojście od 0
@sked: dzięki. Ja jakoś potrafiłem się dogadać ale mam braki w słownictwie. Ale Rosjanie mówili, że mój rosyjski jest dobry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bihu: fakt, nie jest skomplikowany, sam miałem braki zwłaszcza na tematy okolowojenne czy polityczne, bo nigdy nie myślałem, że się mogą aż tak przydać, żeby rozmawiać o nich ( ͡° ͜ʖ ͡°)