Wpis z mikrobloga

tytuł: **Wodnikowe wzgórze ( Watership Down )
liczba odc.: 4 (4/sezon)
czas trwania odc.: ~51 min
sezony: 1
gatunek: Animacja, Przygodowy 
kraj produkcji: Irlandia, Wielka Brytania
platforma: Netflix
data premiery: 23.12.2018
#serialezkr

Jeżeli szukacie serialu z epicką historią przedstawioną prawie jak w filmach Petera Jacksona o jedynym pierścieniu (stylistyka bywa nawet podobna, a przelot kamery w końcówce pierwszego odcinka przypomina ten, kiedy pierwszy raz widz mógł zobaczyć co Saruman odwala w Isengardzie) i nie przeszkadza wam, że w rolach głównych występują zające, to Wodnikowe wzgórze jest dla was.

Historia, którą opowiada ten serial, oparta została na powieści Richarda Adamsa pod tym samym tytułem i zrealizowana przez netflix we współpracy z bbc.

Niestety już na samym początku potencjalny widz może zrazić się bardzo do tej produkcji, ponieważ pierwsze kadry wyglądają naprawdę drętwo i po prostu brzydko. Później jest raz lepiej, a raz gorzej.

Strona wizualną filmu to pierwsze co uderza widza. Jeżeli ktoś tak jak ja nie obejrzał zwiastuna serialu i liczył, że właśnie część wizualna będzie najmocniejszą częścią serialu, może się zaskoczyć niestety negatywnie, jednak ogólnie serial często wygląda całkiem ładnie i malownicze krajobrazy, wzgórz, pól czy zniszczonej cegielni mają swój bajkowy styl i wyglądają całkiem przyzwoicie, a nawet ładnie i mogą się podobać, jednak niestety całość wygląda już raczej średnio. Animacja czasami wydaje się drętwa a zwierzęta, które odgrywają główną rolę w serialu, wyglądają często bardzo brzydko i jakby były niedopracowane. Tak samo lokacje pod ziemią nie zachwycają. Widać, że serial ma potencjał, żeby wyglądać rewelacyjnie i robić wrażenie pięknymi widokami i lokacjami, jednak niestety wygląda tak, jakby był zrobiony na niskich ustawieniach graficznych. Możliwe, że winne jest temu brak wsparcia ze strony najnowszych kart graficznych od Nvidia xD. Szkoda, bo widać, że czegoś ewidentnie zabrakło, może pieniędzy a może czasu lub i tego, i tego na dopracowanie oprawy wizualnej serialu, bo potencjał jest duży i niestety przez brzydkie tekstury efekt, który serial powinien wywoływać, blednie.

Jeżeli chodzi o fabule to nie wiem na ile jest wierna oryginałowi, ale często czuć w niej ducha władcy pierścieni. Mamy o to drużynę królików: przywódcę, wojownika, maga, a raczej medium, oraz dwóch braci, którzy zawsze trzymają się razem i walczą o te samą samiczkę, oraz ptaka, który później dołącza do paczki. W pierwszym odcinku twórcy szybko rozpoczynają wędrówkę grupy królików i tak zaczyna się ich podróż w poszukiwaniu nowego miejsca do życia. Jeżeli ktoś lubi opowieści o dzielnych wojach rodem z eposów rycerskich, wielkich bitwach i obronie swojej ziemi i stylu życia to Wodnikowe wzgórze powinno spodobać się również dorosłym. Oczywiście serial nie jest jakoś szalenie skomplikowany i zdecydowanie jest przeznaczony również a może szczególnie do młodszego odbiorcy, ale starszy widz, powinien bawić się na nim równie dobrze.

Na wyróżnienie zasługuje również muzyka i utwory, które kończą każdy odcinek. Wpisują się ładnie w klimat serialu.

Podsumowując, serial został po części położony na oprawie wizualnej, jednak fabularne daje radę. Jeżeli ktoś szuka serialu na netflix, który będzie mógł obejrzeć z dzieckiem to śmiało może sięgać po Wodnikowe wzgórze, tym bardziej dlatego, że serial niesie pewien ładunek dydaktyczny i moralny, który nie tylko da rozrywkę dziecku, ale może wskaże jakieś wartości moralne.

Zapraszam też do sprawdzenia innych moich wpisów na temat seriali które oglądałem:**

The Kominsky Method
1983
Bodyguard
[Medal of honor]( https://www.wykop.pl/wpis/36972661)
Narcos: Mexico
Norsemen
House of Cards
Daredevil
Mindhunter
Better Call Saul
Star Trek: Discovery
Iron Fist
BoJack Horseman
Dom z papieru

#netflix #serialezkr #seriale #serial #animacja #filmanimowany #serialanimowany #wodnikowewzgorze #watershipdown #richardadams #kroliki #krolikarnia #animacjadladzieci #serialdladzieci #bajka #bajki #jamesmcavoy #benkingsley #boyega
KingRagnar - tytuł: **Wodnikowe wzgórze ( Watership Down )
liczba odc.: 4 (4/sezon)
c...

źródło: comment_rET3U0xnrxWOWcnh2dE3KHo8VQTiNpl1.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@KingRagnar obejrzałam, oczywiście głównie dla obsady z angielskiego dubbingu. Animacja załamała mnie już podczas oglądania zwiastuna, przy produkcji zdążyłam się przyzwyczaić, choć gdy nagle pojawiał się jeszcze gorszy model od królików (choćby pies czy człowiek), to trochę załamywało - szczególnie jak się pomyśli że wydano na ten serial ze 20 milionów funtów (ciekawe ile poszło na na obsadę). Ale historia mi się podobała i dałam się wciągnąć.
  • Odpowiedz
  • 1
@moniska7 Ja za pierwszym razem wyłączyłem ten serial bo uznałem że wygląda zbyt paździerzowato, ale następnego dnia dałem mu szansę no i widać ze potencjał był ogromny bo nie zawsze jest brzydko. Pies niestety... masz rację wyglądał okropnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Alemniemiecie dziękuję ( )
  • Odpowiedz