Wpis z mikrobloga

@Hannahalla: przypomniało mi się, że kiedyś pisałaś, że masz celiakię. Czy chcesz mi powiedzieć, że połowy z tych rzeczy i tak nie jesteś w stanie zjeść???
  • Odpowiedz
@Achaa: Yup, dlatego też nigdy nie próbuję potraw podczas gotowania, wszystko idzie „na czuja”. Dlaczego swoich dań nie próbuję podczas szykowania? By nie stracić nawyku i kiedyś się nie pomylić.

PS Tiramisu zrobiłam ze swoich biszkoptów <3
  • Odpowiedz
@zasadzka01:

fajne inspiracje. Dodam jeden mus have na sylwestra lub inne imprezy.

Banknot? Jak zwierzę? Chce pan zaktualizować bazę wirusów...?
Do takich zabaw tylko ucięta słomka do napojów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Hannahalla: Pomimo tego, że takie przekąski znajduje się w pierwszym lepszym filmiku na jutube czy w googlu to mocno doceniam napracowanie przy robieniu tego wpisu. Bardzo ładnie to wszystko podane oraz same zdjęcia w sylwestrowym wydaniu wyglądają super.
  • Odpowiedz
kirwa kwintesencja tego z-------o portalu. Człowiek pisze,prosi a ktoś jak zwykle musi coś zepsuć...


@bercikk dla takiego p4wl to jedyna okazja na jakąkolwiek atencję w życiu

@Hannahalla te zawijasy z ciasta francuskiego spróbuję zrobić bo wiem że tego nie s-------e xD
  • Odpowiedz
@Hannahalla: wszystko super, dzieki za wolanie, ewentualnie co moglabys jeszcze dodac, to cena za skladniki poszczegolnych dan :) pozdrawiam i dzieki za jako taka inspiracje, tiramisu w szklance z moim rozowym zrobimy na pewno :))
  • Odpowiedz