Wpis z mikrobloga

W sumie to bym se kupił teleskop bo od ponad roku interesuje sie #kosmos #astronomia ale jak wyjdę z taką armatą na podwórko to sąsiedzi pomyślą, że jestem k---a jakiś n---------y XDDDDDDDDDDD
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@paliakk: A nad tym teleskopikiem co mi poleciles to serio mysle ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przeczytałem też wiele innych wątków i możliwe że Dobson 10 przyjedzie w nastepnym tygodniu
  • Odpowiedz
@ActiZ: ja mam ponad 2 metrową armatę, nikt nie narzeka, sąsiedzi są co najwyżej pod wrażeniem widoków, bo zaprosiłem ich na pokaz kraterów na Księżycu i bardzo im się podobało :)
  • Odpowiedz
@ActiZ: Kiedyś słyszałem że ktoś próbował oglądać z dachu bloku to wezwali bagiety że jakiś facet stoi z bazuką i chce budynek somsiada wysadzić. Podobno wezwali tyle niebieskich że sebixy nie kroiły na tej dzielnicy przez kilka dni.
  • Odpowiedz
@ActiZ: My (z kumplami z regionu) jeździmy na wiochy z dala od miasta i w zasadzie nie mamy z tym problemu, ale kilka razy mieliśmy niespodziewanych gości. Raz najechał nas właściciel terenu na którym staliśmy, bo ktoś mu dał cynk że coś się dzieje. Przyjechało 4 napakowanych byczków, myśleliśmy że będzie w------l ("k---a, moje pole") a tu kulturka, o jak fajnie, zawsze chciałem popatrzeć, moja córka też się interesuje. Raz
  • Odpowiedz
@Ferengi: Ja mam ten plus, że mieszkam na obrzeżach miasta i nie muszę nigdzie wyjeżdzać. Trzy domy na krzyż, wszystko pieknie widąć
  • Odpowiedz
@ActiZ: A jak blisko masz miasto? Wszystko zależy od tego jak bardzo masz zaświetlone niebo w okolicy, ja nawet 15 km na wschód od mojego miasta (40 tys. mieszkańców) praktycznie nie mam co obserwować na zachodzie, muszę jechać jeszcze dalej. A Kraków daje łunę nawet prawie 40 km w linii prostej od niego.
  • Odpowiedz