Wpis z mikrobloga

@Student_AWAS jakoś mieliśmy wpływ na dziurę ozonową i tylko poważne działania poczynione w tym temacie sprawiły, że się całkiem nieźle odnawia i już dawno nikt o niej nie mówi. Wybiliśmy całkiem sporą ilość gatunków, sporo lasów wycięliśmy, w Oceanie pływają całe wyspy śmieci, w miastach osiągamy wielokrotnie przekroczone normy zanieczyszczenia powietrza, a Ty twierdzisz, że wpływ na naszą planetę jest znikomy?
  • Odpowiedz
@Antwito: bo jest znikomy. Człowiek przecenia siebie w obliczu natury.

Myślisz, że gatunki nie ginęłyby, gdyby nie ludzie? Natura bywa tu czasem bardziej bezwzględna niż człowiek.

Dziura ozonowa xD, ktoś to jeszcze bierze poważnie?
  • Odpowiedz
@Student_AWAS: fakty się nie zgadzają z twoimi opiniami

ludzie mają cholernie wielki wpływ, emitujemy duże ilości CO2 które nie są zbilansowane w obecnym obiegu węgla na ziemi, sam fakt że CO2 podnosi temperaturę też jest udowodniony.
Takie #!$%@? że ludzkość to nic nie może więc nie warto nic robić jest zgodne z interesami firm którym obecne odkrycia bardzo przeszkadzają w dalszym robieniu pieniędzy

a ja sobie nie życzę podatków z dupy i ograniczania mojej inwencji
  • Odpowiedz
@Doman_60: i wysokie opodatkowanie (najwyższe na świecie, by być ścisłym - wyszukaj sobie ile % pkb stanowią podatki w krajach starej Unii - Francja dla przykładu 43 albo 47% - dla równowagi Korea 23%, USA 22, Japonia 27) to nie jest problem?
  • Odpowiedz
@Student_AWAS: pewnie że wysokie opodatkowanie jest problemem, Ale nie wiem jak łączysz to z systemem handlu emisjami, to osobna sprawa.

Ja jestem zwolennikiem państwa minimalnego. Nazywałem się libertarianinem ale sądzę że państwo powinno zapewniać budowę i utrzymanie dróg, więc chyba nie mam prawa do tytułu libertarianina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Doman_60: drogi to dość ciekawy temat i w chwili obecnej jestem w stanie uznać to za czynność, którą powinno czynić państwo, jak i trochę innych aspektów naszego życia - stopniowo jednak należy to minimalizować.
  • Odpowiedz