Wpis z mikrobloga

Mirki właśnie przed chwilą skończyłem ostatni dzień w #pracbaza na poczcie polskiej na sortowni. Nie polecam nikomu tej gównoroboty chyba, że sytuacja kogoś zmusi tak jak mnie. Praca nie była najgorsza, ale za te pieniądze zamiast wyjść na prostą dorobiłem się tylko długów. Jadę teraz za granicę robić to samo za 4x takie pieniądze. Trzymajcie za mnie kciuki żebym przez te pół roku jak tam będę wrócił do nauki #programowanie i znalazł w Polsce już pracę jako #programista3k ( ͡° ͜ʖ ͡°) zrobiłbym #rozdajo z okazji zmian w moim życiu ale nie mam nic poza długami ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 35
  • Odpowiedz
@mateelv: Najczęściej jak kradną banknoty z listów to na ostatnim ogniwie łańcucha pokarmowego :p listonosz sobie ciach ciach latareczką prześwietla list i skalpelem w wygodnym miejscu rozcina a potem zakleja spowrotem. Mój ojciec złapał #!$%@? na kamerze w skitranym wejściu do piwnicy.
  • Odpowiedz
  • 0
@calka-rekurencyjna Mam to samo co @wihajster-z-dzyndzlem . Skończyłem studia informatyczne, programowaniem (na jakimś średnim poziomie) interesowałem się od podstawówki (w czasie gdy na informatyce uczyli tylko painta), a rzygam na myśl o pracy w korpo czy softwarehouse. To nie środowisko dla mnie, jakkolwiek pięknie by go nie przedstawiano. Co gorsza wielu pracujących w tym ma podobnie, ale nie mogliby się pogodzić z utratą pensji ~ 8k, więc kisną w tym
  • Odpowiedz
@BaZyL4: To czym się zajmujesz obecnie?

Dokładnie jest tu gdzie pracuję. Software House, male biurko, raptem kilka osób ze mną i wszystko zgadza się z tym co napisałeś. Ja na szczęście dopiero junior, więc 3k na łapę i nie będzie mi żal jak pójdę gdzie indziej. Chcę pracować jako support, taki informatyk od wszystkiego, myślę, że 3-3,5 dostanę, ale przynajmniej praca z normalnymi ludźmi w naturalnej atmosferze.
Jak będzie kiepsko
  • Odpowiedz
@BaZyL4: heh ja niedawno dostałem propozycję uczenia w szkole, bo na gwałt szukali kogoś do infy, ale ofertę odrzuciłem, bo to nie dla mnie. Zauważyłem, że w IT jeśli nie chcesz programować to ciężko coś fajnego znaleźć. Niby spełniasz wymagania, ale razem z Tobą startuje kilkadziesiąt innych osób i tutaj już kwestia farta, że akurat mnie zaproszą na rozmowę.
Ja osobiście jak nie będę mógł w IT nic ogarnąć to
  • Odpowiedz
  • 0
@Wykopowiedz może nie jestem programistą, ale zarabiam jak na Polskę dość dobrze (ponad 5k), a przez rok moje życie zmieniło się o 180 stopni. Nigdy więcej nie wrócę za granicę. Te pieniądze nie są tego warte
  • Odpowiedz
  • 0
@Wykopowiedz co do programowania to w sumie nie przydaje mi się. Bardziej umiejętność analitycznego myślenia. A jeśli chodzi o pracę za granicą to byłem tam kucharzem i powiem Ci, że nie istniało dla mnie jakikolwiek życie poza pracą. W mieście w którym mieszkałem nie miałem żadnych znajomych i nie miałem nawet kiedy poznac kogokolwiek, bo pracowałem popołudniami i wolny miałem tylko poniedziałek. Może jakbym mieszkał w innym mieście i miał znajomych
  • Odpowiedz