Wpis z mikrobloga

tldr: za duży grind zabija #pathofexile

Co każde 3 miesiące dostajemy masę ciekawych i przydatnych zmian a także całkowicie nowe mechaniki, które są pewnym eksperymentem twórców, więc z natury rzeczy nie wiemy czy się udają czy nie. O ile te pierwsze nowości są za zwyczaj na plus o tyle jakoś wprowadzanie nowej zawartości zawsze spotyka się z tym samym błędem powtarzanym od lat i tu nie można usprawiedliwić GGG w żaden sposób. Mówię tutaj o barierach grindu. 7 całych #!$%@? dni bez jednego dropu exa xD Jedna pierolona kulka zdolna dodać jedną #!$%@?ą linijkę do twojego itemku - tak mało ważna a tak droga ze względu na swoją rzadkość. Rzadkie też są spawny unikalnych bestii. Świetny kontent jak zawsze za barierą grindu i rng. Aul w poprzedniej lidze powinien być dla twórców jakąś nauczką ale znowu tutaj polegli.

I teraz pytanie - po co takie ograniczenia? Przez to wszystko nigdy nie będzie się opłacało craftować itemów samemu. 99% przypadków taniej kupimy item niż sami go zrobimy. Mam często wrażenie, że GGG nie chce abyśmy się nacieszyli zbyt szybko grą. Mogąc spamować exami na lewo i prawo moglibyśmy łatwo robić mirror itemy i przekozackie buildy. Gra stałaby się łatwiejsza ale też przyjemniejsza. Jeśli GGG nie chce zmęczenia materiału to dlaczego nie mamy AH tylko jakieś spam fiesta z poe trade? I nie kupuje tutaj ich tłumaczenia, że brak interakcji to mniej hajsu na skiny. Każda gra rozpoczyna się w Oriath i widzę te wszystkie śmieszne kolorowe mieczyki i zbroje i jak zechcę to kupię.

Może mają problem z balansem i nie mogą już się w tym wszystkim połapać. Ja bym zrobił tak, że zwiększyłbym dropy exów, żeby crafting trafił pod strzechy, zwiększył ilość sulfurytu, bo jak na razie delve to jakaś rng fiesta, zwiększył ilość lepszych bestii na mapach albo polepszył recepty bo jak dotąd bestiary to prawie nie istnieje i co najważniejsze dodałbym AH.
  • 34
@bubr32: to jest tzw kontent dla prawdziwych hardkorowych graczy, jestes casualem? graj sobie w swoim 10 akcie i sie nie odzywaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

tak samo jest z lvlowaniem do 100 lvla, niby mozna, ale tak na prawde zeby to osiagnac to bys sie zafarmil na smierc
a przeciez zwiekszyli lvl penalty bo tych 5 najlepszych graczy za szybko 100lvl wbijalo, a to ze np mogliby
@bubr32: kiedys byly jakies statystyki i info ze jakies 50% graczy (w sumie to nie pamietam dokladnie ile ale bardzo duza czesc) w ogole nie wychodzi poza akty

jesli myslisz ze ci wjezdzam na mabicje t o ci wjade teraz bo chyba nie zrozumiales co napisalem, nie obchodzi mnie twoj jakis super 92lvl, 92 lvl to sie wbija w dwa dni, grajac solo z 10h dziennie

i wcale nie trzeba przez
@Miecz12: Nie no jasna sprawa ale teraz zobacz w jakiej dupie jestem. No lajfie tak już 7 dzień ja wspomniałem wcześniej a exa na oczy nie widziałem. W stashu 250c, jakieś 7 exów kosztuje watcher z clarity i teraz zbieraj te grosze z ziemi bo przecież nic wartościowego nie wypada ot tak xD Albo trejduj te #!$%@? chaosy na exy. Może 2 osoby na 100 odpiszą. Żmudne to i nudne a
@bubr32: Mi się już nawet nie chce grać w to. #!$%@? tyle kontentu a gra i tak sprowadza się do trzymania PPM. Ludzie się spuszczają nad jakimiś itemami a widać że im brakuje pomysłów powoli - teraz już są podwójne mody z kosmicznymi statami, podwójne korupcje (w tej lidze nawet potrójne chyba). No i co z tego jak się zabija wszystko jednym strzałem i tak a end game buildy są zawsze
@drzuo: Akurat na to, że w grach wszyscy grają najlepszą postacią narzekać nie można. Można co najwyżej mieć żal do samego siebie o to, że się te buildy podpatrzyło w necie i skopiowało zamiast ogarnąć samemu. I można też mieć żal do GGG za to, że tak bardzo nam taką eksplorację utrudnia.
@bubr32: Problem jest w całym fundamencie tej gry i rosnącym power creepie który paradoksalnie zabija wiele buildów (niektóre też tworzy). Np. nowi bossowie mają tyle HP że nie ma sensu robić czegokolwiek innego jak top dmg builda i najlepiej z overleechem bo wszystkie inne sustainy ssą pałę. Chcesz pograć jakimś oryginalnym buildem jak clone mirror arrow to sorry ale za mały dmg, upierdliwe mechaniki albo #!$%@? walki z bossami bo nawet
@bubr32: No własnie nie. Trzeba dać Crimson Dance + dokokszony vaal acestral warchief i robi to niesamowitą robotę z bosami. Bosy do 10 tieru idą w 3-5 sekund. Na stworki 15% explode bleeding wziąłem i też idą wszystkie na 2 strzały max a potem reakcja łańcuchowa z wybuchami. Aż sam jestem zdziwiony. Szczerze polecam, wypróbuj. Tylko, że każdy element jest tutaj ważny. W poprzednim sezonie robiłem podobną postać i z bosami