Wpis z mikrobloga

@Pustulka: nic ponizej 2k nie jest warte uwagi, szkoda tyle pieniedzy #!$%@? w bloto, bedzie zamulac juz od momentu kupna. Takie jest moje zdanie. Tak jak byla ta zajawka na NETbooki, wciskali ludziom syf na starych komponentach.
  • Odpowiedz
Jak już pewnie sporo osób zauważyło w wielu dużych sklepach zaczęło się poświąteczne czyszczenie magazynów, czasami lepsze, czasami gorsze, acer miał np. 12% rabatu na laptopy w swoim sklepie. Wyprzedają też laptopy/ultrabooki z i5-8250u i i5-8550u, bo już od jakiegoś czasu zastępują je i5-8265u, i7-8565U - Whiskey Lake-U wykonane w kolejnej rewizji 14 nm, największą różnicą są wyraźnie wyższe zegary przy wykorzystaniu 2 i 4 rdzeni.

Na targach CES bądź w połowie
  • Odpowiedz
@radekrad:

czy nie uważasz tego za trochę archaizm w progu "do 3000", "do 3500" i "do 4000" sugerować laptopy z HDD?


I tak i nie. Konfiguracje z SSD w polskich sklepach często są niefabryczne, gdzie x-kom czy komputronik montują jakieś tandetne dyski na własną rękę, wówczas też zmuszają ciebie do realizacji gwarancji tylko poprzez ich sklep, bo wzięli najtańszą konfigurację z której wyjęli oryginalny HDD zastępując go jakimś SSD, który kupują w hurcie, z ramem jest podobnie, dokładają drugą 4GB kostkę na własną rękę i liczą sobie za to 200 zł, a samemu znajdzie się na allegro przeważnie nową/używaną do 100
  • Odpowiedz
w tym voucherze od HP na pewno zwracają kasę za laptopa na nr seryjny np. drukarki? To nie jest tak, że tylko za innego laptopa?


@Angban: Da się dogadać z infolinią, jak nie to dzwonisz jeszcze raz aż trafisz na przychylną osobę "no, proszę Pana na drodze wyjątku, możemy..."
  • Odpowiedz
Acer widzę, że już zakończył promocję z BYE2018 na -12%, ale w grudniu już z 3 różne promocje widziałem, więc pewnie znowu jakąś zrobią na nowy rok.
  • Odpowiedz
@Pustulka: dzięki za listę. Poluję na połowę stycznia na Della M4800, bo na Assusa którego tam wymieniałeś nawet nie liczę. Polecasz kogoś kto sprzedaje sprzęt poleasingowy, czy lepiej szukać od osoby prywatnej?
  • Odpowiedz
@krzysztof114: Nie, bo wszędzie możesz trafić na kiepską sztukę, nawet od tych co mają same pozytywne opinie. Kupując od firmy o tyle masz plus, że możesz im zwrócić komputer w przeciągu 14 dni bez podania przyczyny.
  • Odpowiedz
@Pustulka: ok, będę uważnie sprawdzał co i jak ale w ostatnich kilku dniach absolutnie nic konkretnego z Twojej listy nie udało mi się wypatrzeć. W sumie jakieś 1700 mnie nie boli i system mi nie potrzebny bo i tak pewnie skończę na Manjaro lub elementary. Niestety to co janusze robią na święta mało pasuje do świątecznej atmosfery :D
  • Odpowiedz
@krzysztof114: Były święta,końcówka roku, gdzie część osób chce coś koniecznie kupić na fakturę VAT, firmy nie domawiały niczego, bo koniec okresu rozliczeniowego, więc szukałbym raczej w styczniu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Pustulka: dzięki raz jeszcze. W moich okolicach jest firma, która ma taki asortyment, ale rzadko dostają coś z procesorami o wyższym napięciu :( Uśmiechnę się raz jeszcze, to może coś mi wyszperają przy okazji. Styczniowa aktualizacja pewnie w segmencie używek i tak nic nie zmieni?
  • Odpowiedz
Styczniowa aktualizacja pewnie w segmencie używek i tak nic nie zmieni?


@krzysztof114: Nic się nie zmieni o ile jakaś duża korporacja nie będzie się pozbywać sporej ilości sztuk do utylizacji, która spowodowałaby duży wysyp sprzętu na rynek i spadek cen.
  • Odpowiedz
@Napiecie: Te z haswellami i sprawną matrycą dość ciężko, odradzam też szukania z wqhd, bo z każdą jest coś nie tak: plamki, duszki, święcące, martwe piksele itd.
  • Odpowiedz
@Pustulka: potrzebowałbym lapka typowo do neta plus netflix. Czy te pozycje do 1500 zł są w stanie zapewnić komfortowe używanie czy nawet do neta trzeba inwestować w coś lepszego?
  • Odpowiedz