Wpis z mikrobloga

@Pustulka: Panie Pustulka oraz czytający. Poszukiwany laptop do photoshopa do 4000zł. Najbardziej zależy mi na matrycy i jej jakości. Nie musi być piekielnie szybki. Innymi słowy, poszukiwany laptop z najlepszym odwzorowaniem sRGB na matrycy. Ktoś, coś?
  • Odpowiedz
@Pustulka:
Po długich poszukiwaniach zdecydowałem się na HP Power z 1050. Dzisiaj na stronie X-Komu widzę, że są także w wersji 1050Ti. Moje pytanie brzmi czy warto dopłacać 300 zł do tej drugiej konfiguracji.
Pozdrawiam
  • Odpowiedz
@Evilero: Planuję taką aktualizację na początku marca, który raczej na pewno będzie zbyt wczesnym okresem by pojawiły się tam laptopy z gtx 1150, bo póki jeszcze nie było oficjalnej premiery, jak 1660 Ti(ale to zdecydowanie powyżej 4k) w wersji mobilnej, a jak wiemy 2060 już zadebiutowało w głupich cenach tj. powyżej 8k(lub 6k za chińczyka), a 2070 powyżej 9k.
  • Odpowiedz
@Evilero: Niestety, ale nowe laptopy z kartami gtx 1150 i 1160 Ti najwcześniej w kwietniu, pojawią się przy akompaniamencie "nowych" procesorów intela:
- i5-9300h - 4 rdzenie, 8 wątków, prawie to samo co i3-8300h z o 100MHz maksymalnym wyższym zegarem turbo oraz wyżej ustawionymi progami w zależności od obciążenia
- nowością za to będzie i7-9750H - 8 rdzeni, 8 wątków, ale ciężko to będzie schłodzić, tak samo jak i9-9880k/9980HK, które
  • Odpowiedz
@Pustulka: Poszukuję dla znajomej laptopa do codziennej pracy z MS Office, oglądania filmów i do internetów. Jej priorytety to płynność działania i koszt do 2500-2600 zł. Widzę że w tej kwocie w ultrabookach m2 to raczej standard (fajnie gdyby było to 256GB), ale na i5 i 8GB RAMu raczej nie ma co liczyć? Czy Huawei MateBook D 14 na Ryzenie 5 dałby radę czy lepiej szukać jakiegoś i5 w większej
  • Odpowiedz
@Pustulka: Kurcze wszystko fajnie na papierze, ale boje się trochę o stabilność tego laptopa - gdzieś czytałem że Ryzeny mają problemy ze sterownikami wideo i potrafią wywalić BSOD nawet przy oglądaniu YouTube'a...

A możesz polecić jakąś alternatywę na i5 w tej cenie?
  • Odpowiedz
@Pustulka: Doczytałem że wreszcie AMD zmieniło politykę i zamierza osobiście wypuszczać sterowniki na mobilne Ryzeny. 2 dni temu wypuścili Radeon Software Adrenalin, które podobno poprawia wiele błędów i zwiększają wydajność tych układów. To mnie przekonało, biorę Matebooka D14.
PS. Dzięki za kawał dobrej roboty którą wykonujesz.
  • Odpowiedz
@h080rg: Teoretycznie teraz mobilne sterowniki mają wchodzić do gamy zwykłych co wydanie, szału nie ma, ale jakiś progres jest. Sporo by dało gdyby microsoft do spółki a amd rozwiązał problem z zarządzaniem energią to wówczas czasy pracy na baterii by się wydłużyły, bo dalej to kuleje.
  • Odpowiedz
@Pustulka: Hej Pustelka, zamierzam kupić lapka nowego i spędzam przed nim multum czasu, z 10 godzin dziennie. Dlatego też najważniejsza dla mnie jest jakość matrycy. Bezpieczeństwo wzroku. Myślałem o L580. Twoim zdaniem ile trzeba wydać teraz na porządną matrycę IPS i które lapki są najlepsze? Z góry dzięki za podpowiedz.
  • Odpowiedz
@nibiru: Matryca jest bez szału, powiedziałbym, że kiepska, bo po Lce można oczekiwac już więcej, na minus, że teraz cała ekipa sobie pozycjonuje produkty i full hd są przeważnie kiepskie, a te lepsze wrzucają w wqhd oraz 4k. Jak nie chciałbyś sporo płacić, chociaż i tak nie mało to warto się zastanowić nad używanymi latitudami od osoby/firmy, która na pewno przepisze gwarancję na ciebie.
  • Odpowiedz