Wpis z mikrobloga

Hej! Mirki i Mirabelki zajmujące się tłumaczeniami, proszę powiedzcie mi, jak się wycenić na początek kariery?
Jestem świeżo po studiach filologicznych i chciałabym zacząć przygodę z tłumaczeniami. Na razie nie mam żadnego konkretnego zlecenia, ale chciałabym zamieścić swoje ogłoszenie w kilku miejscach. Jakie są teraz stawki? Nie chciałabym przesadzić w żadną ze stron.
Język węgierski.

Wielkie dzięki za wszelkie sugestie!

#tlumaczenia #tlumaczenie #tlumacz #pytaniedoeksperta #pytanie
  • 10
  • Odpowiedz
@Lelle: Tutaj raczej nie dostaniesz dobrej odpowiedzi z uwagi na twój język, stawka będzie zapewne mocno różniła się od popularniejszych języków, z których Mirki tłumaczą. Polecam dołączenie do grupy Tłumacze na FB i zadanie tego pytania tam.
  • Odpowiedz
@brakloginuf: Dzięki! Pewnie ciężko będzie z tego wyżyć, przynajmniej póki nie wyrobię sobie marki - jeśli w ogóle się przebiję, ale lubię tłumaczyć, a zawsze warto próbować tego, co się lubi ;)
  • Odpowiedz
@Lelle: jak mi przypomnisz w poniedziałek to sprawdzę po ile my kupujemy węgierski. Sam tłumaczę z EN więc stawki będą mocno różne, ale współpracuje z dużym biurem i mogę się dopytać o węgierski.

EDIT: widzę, że już zapytałaś na grupie ( ͡° ͜ʖ ͡°) generalnie to zaraz Cię tam zjadą, że pytanie już było, ale nie przejmuj się. Tam wielu ludzi pozjadało wszystkie rozumy i zapominają
  • Odpowiedz
@Lelle: Język węgierski dobra sprawa, raczej mało popularny. Wszystko zależy od tego, czy załapiesz się na bezpośrednią współpracę z klientem, czy pracę dla biura. Najlepsza jest współpraca bezpośrednia, bo pomijasz biuro, które musi sobie zgolić coś kasy dla siebie : )
Myślę, że na polski z węgierskiego mogłabyś wołać od 40-50 złotych za stronę. Za angielski wołają niektórzy 20-25 (i w górę), więc to moim zdaniem nie jest przesadzona kwota.
  • Odpowiedz
@Lelle: Nie wiem, ale wiem jedno: nie ma co startować z niskimi stawkami, bo mało doświadczenia itp. Doświadczenie nabędziesz, a od niskich stawek już się nie uwolnisz. Sam wiem to po sobie. W przypadku węgierskiego rozmowę zaczynamy od 45 PLN za stronę. Tak mi się wydaje.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@lent Dzięki! Raczej się przypomnę, bo na grupie pytanie zaraz zginie pod lawiną innych postów albo będzie jak mówisz :) Ale wszędzie warto zapytać.
  • Odpowiedz