Wpis z mikrobloga

Cześć Mirabelki, pytanko. Powoli wybija 25 lat na zegarze życia i stwierdziłam, że czas zacząć używać jakichś porządnych kremów. Mam skórę tłustą z rozszerzonymi porami i tendencją do zapychania. Do tego przebarwienia i pierwsze zmarszczki na czole. Zależy mi przede wszystkim na wyrównaniu kolorytu i odżywieniu. Jakieś propozycje od bardziej doświadczonych w temacie kosmetyków?

#kosmetyki #mirabelkopomusz
  • 54
@NaSmyczy: wit c 10-15% serum. Dziala antyoksydacyjnie więc jako profilaktyka starzenia, poprawia koloryt, ożywia cerę. Z kwasow polecam kwas laktobionowy. I przy tlustej cerze nie idz w mocno treściwe kremy. Nawilżaj bez przeciązania skory. A tonizowanie jest bardzo ważne wbrew pozorom. Brak tonizowania może powidować wysyp pryszczy na przyklad
@kwiatencja: właśnie z tym składem to trochę średnio się orientowałam.
Twarz myję Evree Magic Rose i tym tez dobrze schodzi makijaż. Czasami do tego idzie jakieś popularne mleczko do demakijażu i tyle. Później tonizowanie Ziają rumiankową. Czasami (2-3 razy w tygodniu) peeling enzymatyczny Ziaja ulga. Kremów brak. Używam tez maseczek. Głównie: Ziaja oszczyszczenie i Ziaja nawilżenie.
@Raszplak: @LCaseiDefensis: @kwiatencja: @ragdolka: Zrobiłam sobie taką listę zakupów. Brać, nie brać?

Galderma Cetaphil Emulsja micelarna do mycia twarzy
Iwostin, Perfectin Purritin, Profesjonalny peeling na noc dla skóry tłustej i trądzikowej
Bielenda, Skin Clinic Profesional, Super Power Mezo Serum (Aktywne serum korygujące Anti-Age do cery mieszanej i tłustej, z niedoskonałościami)
Avene, Cicalfate, Post - Acte (Emulsja regenerująca po zabiegach dermatologicznych)
AVA AKTYWATOR MŁODOŚCI WITAMINA C Z ACEROLĄ 30ML
@NaSmyczy wyeliminuj ziaje, do iczyszczania twarzy mogę polecić oljek z biochemii urody. Cetaphil, a szczegolnie produkty, ktore maja micele TRZEBA ZMYĆ, więc uzywanie produktow z micelami jako myjące to błąd, a ten produkt to skok na kase i popularnosc plynow micelarnych , avene to tak jak vichy i la roche - przepłacasz za zwykłe emolienty chroniace skore, poczytaj o kremach z biochemii, zrob sobie krem, organic life, resibo.
@NaSmyczy: myj twarz ocm zdecydowanie. Kup olejek z biochemii lub zrob sama gliceryl cocoate- 10% i olej 90%. To jest dobre tez do tego dlugiego masazu kilkuminutowego- ladnie oczyszcza pory. Wit c lepiej brac ordinary lub gotowce z ecospa. Watpie, ze ava jest ok. Ewentualnie dalbym jeszcze glinke lub bloto termalne z siarką raz w tyg- mozesz przy okazji zmywajac pomasowac troche by suche skorki poschodzily- ktore pewnie bedziesz miec z
@NaSmyczy: Ten Cetaphil do mycia to sobie odpuść, bo jest micelarny, czyli i tak musisz go czymś zmyć. Z żeli mój ulubiony to aktualnie Iwostin nawilżający coś tam do skóry po kuracjach dermatologicznych, nie pamiętam dokładnie :) ale to jak na razie pierwszy, który nie wysusza mi skóry, mimo że suchej nie mam. Fakt jest taki, że jeśli nanosisz na skórę podkład i/lub puder to sam żel sobie z tym nie
@ragdolka: @Raszplak: dzięki dziewczyny za objaśnienia. Trochę czytam i wiem już więcej niż nic (ʘʘ) To w takim razie taka propozycja:

1. Oczyszczanie olejem http://www.biochemiaurody.com/sklep/olejekmyj.html
2. Później oczyszczanie żelem http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,57311,iwostin-purritin-rehydrin-nawilzajacy-zel-do-mycia-twarzy.html
3. Raz na jakiś czas peeling Iwostin, Perfectin Purritin, Profesjonalny peeling na noc dla skóry tłustej i trądzikowej
4. Hydrolat z rozmarynu z Ministerstwa Dobrego Mydła
5. Serum z witaminy C https://cosibella.pl/product-pol-743-The-Ordinary-Vitamin-C-Suspension-23-HA-Spheres-2-Serum-z-23-Witamina-C-i-2-Kwasem-Hialuronowym.html

Git?