Wpis z mikrobloga

Cześć Mirabelki, pytanko. Powoli wybija 25 lat na zegarze życia i stwierdziłam, że czas zacząć używać jakichś porządnych kremów. Mam skórę tłustą z rozszerzonymi porami i tendencją do zapychania. Do tego przebarwienia i pierwsze zmarszczki na czole. Zależy mi przede wszystkim na wyrównaniu kolorytu i odżywieniu. Jakieś propozycje od bardziej doświadczonych w temacie kosmetyków?

#kosmetyki #mirabelkopomusz
  • 54
  • Odpowiedz
@samuraj24: no tak, sorka, mój błąd, że chcę dbać o swój wygląd. Powinnam teraz pracować po 12h, nie przejmować się urodą i chodzić w wyciągniętych dresach. Przepraszam.
  • Odpowiedz
@NaSmyczy: Mam dość podobnie, z kosmetyków które mi pomagają utrzymać skórę w dobrej kondycji to:
- Cetaphil emusja micelarna ( ogolnie emulsje miceralne, bo nie wysuszają jak mydło a dodatkowo zostawiają fajną miękką skórę)
- Ziaja pro peeling - 2-3 x w tygodniu
- Ziaja Manuka ( tonik i krem na noc)
- na co dzień pod pokład ( zawsze krem pod pokład!) Dermedic Hydrain2 z kwasem hialuronowym

I teraz hiciora
  • Odpowiedz
@siRcatcha: a co jest nie tak ze słowem koloryt odnoszącym się do cery? Wydawało mi się, że producenci kosmetyków na całym świecie używają go poprawnie...

@nothanks: dobrze usuwa makijaż ten Cetaphil? Ja używam teraz peelingu enzymatycznego Ziaja i bardzo go sobie chwalę. Trochę boję się orać skórę takim mocnym peelingiem. A ten krem z Sephory tylko trochę maskuje czy rzeczywiście po jakimś czasie tych przebarwień jest mniej?
  • Odpowiedz
@NaSmyczy: W miarę dobrze, ale trzeba chwilę pobawić się z oczami. Do demakijażu i takiej też codziennej pielęgnacji sprawdził mi się też Bioderma Atoderm Olejek nie pieniący się. tutaj

Co do kremu z sephory, ja mam najbardziej problem z cieniami pod oczami i tu się sprawdza rewelka, ale w związku z tym że od świąt minęła chwila nic więcej nie powiem :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@NaSmyczy: ja lubię na przebarwienia serum z kwasami z bielendy, o dziwo mojej wybrednej mamie 50+ też się bardzo spodobało, bo miała pełno przebarwień (kilka lat temu pracowała na słońcu i w opryskach co jej twarz poniszczyło)
  • Odpowiedz
@NaSmyczy: Samym kremem niczego nie osiągniesz niestety. Jeśli zależy Ci na dobrej kondycji skóry i olśniewaniu w wieku 40 lat i więcej to musisz postawić na dobre oczyszczenie, złuszczenie, a dopiero potem odżywienie, bo bez tych dwóch pierwszych nawet najlepszy krem za bardzo nie zadziała. Temat rzeka ogólnie, mogłabym gadać o tym w nieskończoność :D. Jeśli chodzi o przebarwienia to peeling enzymatyczny z Iwostinu z kwasem glikolowym polecam bardzo bardzo bardzooooo!
  • Odpowiedz