Wpis z mikrobloga

@Andczej: to się nie kłóć, źe tak nie jest, skoro ktoś Ci tłumaczy, że takie coś już zostało wprowadzone w innych krajach i próbują to rozprzestrzenić na jak największa ilość krajów europejskich, ponieważ zbyt duże straty generuje dla UE eCommerce.
A furtki zawsze będą, bo ludzie nie lubią się dawać robić w bambuko, gdy znajdują łatwy sposób na coś - kilka postów wyżej napisałam o tym, ale chyba przespałeś.
  • Odpowiedz
to się nie kłóć


@bigyellowmonkey: ja się nie kłócę

źe tak nie jest, skoro ktoś Ci tłumaczy, że takie coś już zostało wprowadzone w innych krajach i próbują to rozprzestrzenić na jak największa ilość krajów europejskich,


a ja ci tłumaczę że w Polsce nic się nie zmieniło i nic się nie zmieni szybko

ale chyba przespałeś


nie przespałem bo mam o tym dużo, dużo większe pojęcie niż ty, zwyczajnie to co
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@bigyellowmonkey: do mnie w samym grudniu przyszło 50 paczek, droższych i tańszych. Zgadbij ile tych ogromnych opłat o których piszesz mi naliczyli ( ͡° ͜ʖ ͡°) @Andczej:, dobry mireczek, Ci próbuje wytłumaczyć bo ma wiedzę doświadczenie to nie słuchasz. A już mnie te 100 zl opłat od 1$ całkowicie rozwaliło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wiesz jak Wer Wawa wygląda? Oni nie są
  • Odpowiedz
@Andczej: ma racje
Dz.U.2018.0.2174 t.j. - Ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.
1. Zwalnia się od podatku import towarów umieszczonych w przesyłkach wysyłanych z terytorium państwa trzeciego bezpośrednio do odbiorcy przebywającego na terytorium kraju, pod warunkiem że łączna wartość towarów w przesyłce nie przekracza kwoty wyrażonej w złotych odpowiadającej równowartości 22 euro.

Opłata celna to chyba ze 3% najmniej w zależności od tego co
  • Odpowiedz
@Andczej: Chińczycy wysyłają paczki DHL-em które omijają cło i VAT. Także pierdoły gadasz z tym ze wysyłka DHL’em to 100% szans na opłaty celne. Powiedziałbym wam jak się nazywa taka paczka, ale zachowam to dla siebie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak, są to zamówienia wysyłkowe i idą bokiem o wartości 20tys zł. Tyle ze jak zamawiasz coś bardzo ciężkiego no to już nie ominie odprawy.
  • Odpowiedz
Opłata celna to chyba ze 3% najmniej w zależności od tego co importujesz. Opłata celna obowiązuje od każdej wartości przesyłki. Ma ktoś jakaś tabelkę jakie i za co są jakie opłaty celne za import spoza EU?

@Mmmm91 zwolnienie z cła jest do 150€. Stawki celne są podane w ISZTARze.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Maciej_polit: nie za każdy razem, nie powtarzaj mitów
@spammaster: poprosić rodzinę/znajomego o wysyłkę

Także pierdoły gadasz z tym ze wysyłka DHL’em to 100% szans na opłaty celne.

@Mmmm91: nigdy! Nigdzie nic takiego nie napisałem.
  • Odpowiedz