Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@MadzikMajk07:

Ciekawi mnie ile wynosi procent cła

Nie musi nawet być cła, na wiele rzeczy nie ma albo jest niskie. Zawsze natomiast jest +23% VAT do zapłacenia ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
@bigyellowmonkey: nie wiem czy wiesz ale aktualna ustawa jest od 2004 roku i jej egzekwowanie(zatrzymywanie przesyłek) jest ciągle na podobnym poziomie bo nie da się zwiększyć zatrzymywania przesyłek przez to że brakuje ludzi i miejsca na to, to ja radzę się doinformowac, a nie łapać jak pelikan opłacone artykuły
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@bigyellowmonkey:

żeś się obudził. Trąbią w całej unii praktycznie od niemal roku, że chcą ukrócić zakupy z Azji i nakładają ogromne opłaty.

Chyba ukrócić przemyt z ominięciem opłat, a nie same zakupy. Opłaty się nie zmieniły. "Od zawsze" zależnie od towaru jest co najmniej VAT do zapłacenia przy imporcie z poza UE. Czasem też jakieś cło i rzadziej również akcyza.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@bigyellowmonkey:

ale sensu nie ma jak się zamówi coś za dolara i zonk, ze oplat 100zl

Przecież VAT/cło naliczane są procentowo, jakim cudem zatem 100 zł za zakup o wartości $1?
Poza tym paczki do wartości bodajże €22 w ogóle nie trafiają do oclenia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@szpongiel:

Poza tym paczki do wartości bodajże €22 w ogóle nie trafiają do oclenia.


Bzdura

Przecież VAT/cło naliczane są procentowo, jakim cudem zatem 100 zł za zakup o wartości $1?


Przykładowo przy DHL można dostać bonusik w postaci opłat około 60-120zl za odprawę i juz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@BillyGugu: mirki plusuja twój bzdurny komentarz o braku VAT do 22€, ehhh mirki mirki, odsyłam was do artykułu 51 ustawy o podatkach

  • Odpowiedz