Wpis z mikrobloga

Szukam słuchawek dousznych w cenie do 250 zł. Słucham głównie indie rocku jak Mac Demarco, Unknown Mortal Orchestra lub HOMESHAKE, Synthwave jak HOME, czasami popu w stylu Men I Trust lub elektroniki jak Kraftwerk. Cenię sobie przejrzysty dźwięk oraz mocny bas, ale nie chcę żeby bas przysłaniał tło utworu. Najlepiej mój styl opisuje ten utwór

Na razie znalazłem te marshalle ale nie mam do nich pewności. Jeśli cena musi się podnieść jestem gotowy zapłacić maksymalnie 400 zł

Mogę liczyć na waszą pomoc? #muzyka #rock #indierock #indie #pomocy #audio #pytanie #pytaniedoeksperta
Pobierz
źródło: comment_86QGOSJEzJJTxR1bNL7l8fWHcgcS1gIg.jpg
  • 18
@mikomaz: na mp3store są właśnie b. dobre promocje na dwa modele słuchawek: fiio fh1 z 400 na 300 i final audio e4000 z 500 na 350. Ciężko mi jednak powiedzieć, jakiego dźwięku oczekujesz (bo przejrzystość to cecha uniwersalna, a mocny bas dla każdego znaczy co innego xD), finale to będzie raczej neutralne granie, FH1 bardziej rozrywkowy tuning. Za 400 chyba jeszcze kupisz ibasso it01, rozrywkowe granie.

Jak zdecydujesz, że chcesz się
@IamHater: @mikomaz: Trochę tonem zrzędy zapytam, jest w ogóle sens kupowania takich drożych dousznych słuchawek?

Po prostu trudno mi jest sobie wyobrazić sytuacje kiedy faktycznie chcę się podelektować moją ulubioną muzyką i czemu miałyby nie być to słuchawki nauszne. Zwyczajnie jestem ciekaw jakie są względy praktyczne, bo trochę ciężko mi uwierzyć, że to tylko fanaberia ;)
@DiscoKhan: Droższe to raczej jedno zero więcej, 200 - 400 to taki entry level : )
Czy jest sens? Jak ze wszystkim, dla wielu osób ważne żeby cośtam grało. Tak samo jak można chodzić w szmatowatych ciuchach i psikać się la rive z biedronki. Jeżeli zależy ci na jakości jakiegoś odczucia - w tym wypadku muzyki, której słuchasz - no cóż... warto. Generalnie najlepsze dokanałówki nie osiągną takiego poziomu grania jak
Jeśli cena musi się podnieść jestem gotowy zapłacić maksymalnie 400 zł


@mikomaz: zobacz Shure SE215. One kosztują około 400 zł i gdy robiłem jakiś czas temu rozeznanie, to od wielu lat cały czas są w tej kategorii cenowej najlepsze pod względem jakości dźwięku.

Dodatkowym ogromnym plusem jest w nich łatwa wymiana kabla -- gdy po kilku latach ten oryginalny Ci się przetrze, to zamawiasz sobie od majfrenda zamiennik za 30
@mikomaz: FH1 i E4000 też mają kabel na piny, dzisiaj to praktycznie standard, nawet wśród KZtów i TRNów za 10 dolarów.

@DuzyZlyWilk: nie obraź się, ale chciałbym zobaczyć, na czym oparłeś to rozeznanie : ) Jak jesteś z dużego miasta to wybierz się do mp3store i podepnij sobie np ibasso it01, vsonic gr07BE albo Fiio F9 i zobaczysz jak bardzo rynek poszedł do przodu przez te kilka lat ; )
FH1 i E4000 też mają kabel na piny, dzisiaj to praktycznie standard, nawet wśród KZtów i TRNów za 10 dolarów


@IamHater: no chyba jednak nie do końca, bo np. akurat te wspomniane we wpisie OPa tego nie mają...

nie obraź się, ale chciałbym zobaczyć, na czym oparłeś to rozeznanie : )


@IamHater: nie obraź się, ale usuń konto. Twoje zachowanie to jest niestety na tym portalu dość popularne zjawisko:
no chyba jednak nie do końca, bo np. akurat te wspomniane we wpisie OPa tego nie mają...


@DuzyZlyWilk: ?? Jak nie mają jak mają? Fiio FH1, Final Audio E4000, jeszcze raz wrzuć w google.

Twoje zachowanie to jest niestety na tym portalu dość popularne zjawisko: jesteś zarozumiały i wysyłasz mnie na jakieś testy do sklepu, swoją wypowiedź kończysz przy pomocy pasywno-agresywnej emotki z gestem puszczenia oczka, a więc raczej nie liczysz